Między Drzewami #107 Czy drzewa nas uratują? [Wiktor Naturski, Nadleśnictwo Ustroń] | PODCAST

12.05.2022

Subskrybuj Echa Leśne: http://www.youtube.com/channel/UCJ64kgsc0thZq_6GFUnC5Pg?sub_confirmation=1

O zmianach klimatu i o ich wpływie na środowisko i na nas, rozmawialiśmy na falach tego podcastu już kilkakrotnie. Niemniej temat absolutnie nie został wyczerpany.
Wciąż zachodzimy w głowę, co możemy zrobić, by ograniczyć negatywne skutki wywołane zmianą klimatu.
Czy drzewa mogą nas wesprzeć w tej walce?
O tym rozmawiamy z Wiktorem Naturskim, specjalistą do spraw edukacji leśnej w Nadleśnictwie Ustroń. Wiktor jest leśnikiem, edukatorem leśnym i nauczycielem. Od 2011 do 2022 roku był członkiem europejskiej specgrupy roboczej zajmującej się edukacją leśną. Jest także pomysłodawcą, współzałożycielem i wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Organizuje i prowadzi szkolenia dla nauczycieli, leśników i studentów dotyczące Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju i jest współautorem publikacji dotyczących edukacji leśnej. Ponadto Wiktor od 2021 roku współtworzy Fundację Holistycznego Rozwoju, której celem jest między innymi prowadzenie leśnego przedszkola "Leśna Brenna" w Beskidzie Śląskim.

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast https://www.facebook.com/groups/200577924563446

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Echa Leśne oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadząca: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Wiktor Naturski, Nadleśnictwo Ustroń
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2022