Między Drzewami #67 Piechotą przez las [Seweryn Kubicki] | PODCAST

27.05.2021

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/200577924563446

Czy po polskich lasach można chodzić tak, jak przez alaskańskie puszcze? Można! Dowodzi temu Seweryn Kubicki zwany Piechurem. Seweryn jest pomysłodawcą projektu "Piechur - Pieszo przez wszystkie Puszcze w Polsce". To projekt, którego głównym celem jest promocja dzikich terenów polskich puszczy. Projekt ma na celu również zachęcanie ludzi do spędzania czasu na łonie natury. Jest częstym uczestnikiem i prelegentem znanych i renomowanych targów podróżniczych i survivalowych takich jak: SURVIVAL FORCE EXPO, CARAVAN SALON, WORLD TRAVEL SHOW (największe targi podróżnicze w Europie), EURO TARGET SHOW.
Projekt na dzień dzisiejszy jest wspierany przez kilku sponsorów. Sponsorami głównymi jest firma Swarovski Optik oraz firma Helikon-tex. Projekt jest również objęty patronatem medialnym National Geographic Traveler oraz patronatem Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

W tym odcinku podcastu dowiesz się, jak pokonywać własne ograniczenia, jakie tempo sobie narzucić przy nowych wyzwaniach i jak się przygotować do leśnej wyprawy - zarówno tej trwającej jedno, niedzielne popołudnie jak i tej, obejmującej przemierzenie 30, 40, a nawet 50 kilometrów.

A żeby odpowiednio się przygotować, trzeba również wiedzieć DOKĄD zmierzamy. A w tym pomoże portal www.czaswlas.pl, w którym znajdziecie informacje o wszystkich ciekawych miejscach w polskich lasach, które warto zwiedzić. Być może portal będzie Twoim drogowskazem w najbliższe wakacje - zacznij je planować już dziś! Pamiętaj też, że od 1 maja możesz również zanocować w lesie na legalu - Lasy Państwowe przygotowały obszary do uprawiania bushcraftu.

W tym miejscu warto przypomnieć słowa Bilbo Bagginsa: "To ryzykowna sprawa wychodzić za próg domu, uważaj na nogi, bo nie wiadomo, dokąd cię poniosą".

Warto odwiedzić:

- Portal CzaswLas: https://www.czaswlas.pl/
- Program #ZanocujWLesie: https://zanocujwlesie.lasy.gov.pl/
- Fanpage Seweryna: https://www.facebook.com/PieszoprzezwszystkiePuszczewPolsce
- Instagram Seweryna: https://www.instagram.com/piechurseweryn/
- Bank Danych o Lasach (pobierz wersję mobilną!): https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/
- Książki Eda Stafforda: https://lubimyczytac.pl/autor/65794/ed-stafford

Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na YouTube!

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Seweryn Kubicki, "Piechur"
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021