#49 Siedem zasad, dzięki którym unikniesz mandatu [Agnieszka Macura, Tomasz Esman] | PODCAST

21.01.2021

Czy trzeba uczyć się na pamięć Ustawy o lasach, by umieć legalnie korzystać z lasu? Każdy użytkownik lasu co jakiś czas zastanawia się, czy w odpowiedzialny i legalny sposób korzysta z lasu. Co mówi Ustawa o lasach czy Ustawa o ochronie przyrody na temat zbioru szyszek czy gałęzi z lasu? Gdzie zaparkować samochód i po jakich drogach można się nim poruszać? Czy możemy wyrzucić do lasu skoszoną trawę lub zebrane z podwórka liście, albo "wypuścić na wolność" naszego żółwia?

Na te, i znacznie więcej pytań, zebranych od słuchaczy na grupie Między Drzewami Podcast na Facebooku, odpowiadają w rozmowie z Pauliną Król: prawniczka, specjalizująca się w kwestii udostępniania lasu dla edukacji i turystyki, Agnieszka Macura (lesneprawo.pl) oraz Tomasz Esman, pracownik Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i dziennikarz, zajmujący się w swojej pracy kwestiami prawnymi. Rozmowa udowadnia, że wystarczy przestrzegać zaledwie 7 zasad etyki outdoorowej "Leave no trace", by nigdy nie narazić się Straży Leśnej. Zapraszamy!

Garść linków:
- lesneprawo.pl
- Leśne Prawo na Facebooku: https://www.facebook.com/lesneprawo
- Bank Danych o Lasach: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/
- Czas w las: http://www.czaswlas.pl/
- Grupa Między Drzewami na Facebooku - zachęcamy do dyskusji!: https://www.facebook.com/groups/200577924563446

Nowe odcinki dostępne w każdy czwartek o 19:00 na YouTube oraz we wszystkich aplikacjach podcastowych (Spreaker, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer, Lecton, EmpikGO i innych).

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Goście: Tomasz Esman, CILP, Agnieszka Macura, Leśne Prawo
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021