Kolejny sportowy sukces leśnika!

Adam Gotowalski z Nadleśnictwa Gniewkowo (RDLP w Toruniu) wywalczył srebro w kategorii weteranów podczas Mistrzostw Świata w federacji IUKL - WORLD Championships, które odbyły się w dniach 21-24 października br. w Budapeszcie.
26.10.2021 | Monika Pałka, RDLP w Toruniu

Adam Gotowalski z Nadleśnictwa Gniewkowo (RDLP w Toruniu) wywalczył srebro w kategorii weteranów podczas Mistrzostw Świata w federacji IUKL - WORLD Championships, które odbyły się w dniach 21-24 października br. w Budapeszcie.

Na co dzień Adam Gotowalski jest p.o. komendanta posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gniewkowo. To także jeden z 9 członków załogi drużyny narodowej reprezentującej Polskę w ramach Polskiego Stowarzyszenia Sportów Odważnikowych, 

Ze sportem od najmłodszych lat

Adam Gotowalski to jeden z najstarszych zawodników, a jednocześnie najmłodszych duchem i zapałem. Trenuje od 2017 r. Na pytanie, skąd i od kiedy w życiu Adama pojawiła się pasja i niesamowite, sportowe zacięcie odpowiada, że był aktywny od najmłodszych lat. Czynny był również podczas nauki w Technikum Leśnym w Tucholi i w wojsku. Poza KETTLEBELL fascynuje się sportami walki, głównie karate (na swoim koncie posiada pasy mistrzowskie). Motywację czerpie od swojego kolegi, także leśnika - Andrzeja Michałowskiego, który jest wielokrotnym Mistrzem Świata w KETTLEBELL. Podkreśla, że swoje sukcesy zdobywa poprzez ciężką pracę i regularne treningi.

- Podczas treningów, a potem zawodów, człowiek się oczyszcza. Daje to niesamowitą satysfakcję i ogromną dawkę energii. Czując niedosyt, już myślę o starcie w kolejnych zawodach. Podniosłą i poruszającą chwilą, która mobilizuje i daje ogrom siły do następnych wyzwań sportowych jest hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, podczas dekoracji. Duma i ogromne wzruszenie - podkreśla Adam.

Propagowanie sportu i sportowej postawy 

To już kolejny sukces w tym roku. W czerwcu, podczas Mistrzostw Świata w KETTLEBELL federacji WKSF w Mediolanie, wraz z Andrzejem Michałowskim wywalczyli dla Polski aż 4 medale. Adam Gotowalski startując w dwuboju, na który składa się podrzut i rwanie, okazał się najlepszy. Następnie zmagał się z ciężarkiem 16 kg w podrzucie jednorącz. Pokonując konkurentów, panowie zdobyli złote medale w półmaratonie. 28 sierpnia wziął udział w IV Gwardyjskich Mistrzostwach Polski 2021. Podczas trudnego i bardzo wymagającego wysiłku, osiągnął IV miejsce. Ponadto, uzyskuje kolejne sportowe certyfikaty w systematycznie odbywających się konkursach open. Na pytanie o plany na przyszłość, odpowiada - „Ja nic nie planuję. Ja realizuję!”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!