Oblicza Ludzi Lasu

leśniczka, blogerka, edukatora leśna w Nadleśnictwie Siedlce
Uśmiechnięta kobieta opiera się o drzewo. W dłoniach trzyma liść paproci. Na koszulce na piersi widoczne logo Lasów Państwowych
Regina Sowińska

Profesja: leśniczka, blogerka, edukatora leśna w Nadleśnictwie Siedlce

Renia uczy ludzi czym jest las i jak na niego patrzeć, aby odkryć tajemnice, które skrywa. Często występuje w mediach, zarażając miłością do lasu i uwrażliwiając na jego piękno tysiące telewidzów. Renia prowadzi również profil „Renia z lasu” w mediach społecznościowych, gdzie opowiada o przyrodzie i lesie, który jest Jej największą pasją.

Mój związek z Lasami Państwowymi trwa od urodzenia. Wychowałam się w leśniczówce, jestem córką leśników.

Moje ulubione lasy to lasy kisielewskie i nadbużańskie, w których się wychowałam.

Las jest dla mnie pracą, pasją, stylem życia i moją tożsamością. Jest źródłem realizowania i rozwijania się w jednym z najpiękniejszych zawodów jakim jest praca leśnika. Jest nieustającym obiektem zainteresowania i odkrywania, inspiracją do tworzenia nowych treści wykorzystywanych na zajęciach edukacyjnych oraz publikowanych w mediach społecznościach, tak aby zarażać miłością do niego innych. Las jest w moim DNA dosłownie i w przenośni. Od zawsze był we mnie bardzo silnie ukorzeniony, więc poddając się temu żywiołowi, już przez ponad dekadę jestem z nim zawodowo związana. Nieustannie uwielbiam edukować o lesie, zarażać, inspirować i uświadamiać. Jestem dumna, że noszę zielony mundur. Jestem dumna, że jestem leśnikiem.

Dzięki lasom w mojej okolicy wiele osób ma możliwość: uprawiania sportu i rekreacji w naturalnym środowisku, wykonywania pracy związanej z branżą leśną i drzewną, pozyskania i użytkowania wszelakich surowców pochodzenia leśnego. Na terenie mojego nadleśnictwa bardzo wiele placówek oświatowych oraz innych instytucji korzysta z bezpłatnej oferty edukacyjnej oraz obiektów infrastruktury edukacyjno-turystycznej LP, dzięki czemu popularyzujemy wiedzę leśną, podnosimy świadomość przyrodniczą lokalnej społeczności, jesteśmy wśród ludzi, przybliżamy naszą pracę i osiągnięcia leśników. Dbamy o relacje z ludźmi. Nasza działalność medialna daje poczucie integracji i wspólnoty leśników ze społeczeństwem.