XV Ptasi Piknik

Zapraszamy miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury na XV PTASI PIKNIK.

Zapraszamy miłośników ptaków, przyrody, lasu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury na XV PTASI PIKNIK.

4 i 5 października odbywa się dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków.

Zapraszamy od godziny 9 do 16 ( w sobotę i niedzielę) do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków. Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami. Pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki.

W programie Ptasiego Pikniku przewidujemy:

- warsztaty i naukę rozpoznawania gatunków,

- odłowy i obrączkowanie ptaków,

- opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej,

- spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą,

- spotkania z autorami książek : Dawidem Kilonem i Agnieszką Ciszewską,

- konkursy z nagrodami,

- ognisko,

- warsztaty artystyczne i fotograficzne

- budowanie karmników,

- medytacja na plaży,

- spokój,  dziką przyrodę i mamy nadzieję, ładną pogodę;

Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Drapolicz i Nadleśnictwo Elbląg

Partnerzy: Urząd Miasta Krynica Morska,  Stowarzyszenie Ochrony Sów, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Grupa Badawcza Kuling, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, WWF, Lanius Books, Nikon, Natura Film, Budka z Jajem,  PtaCom, Ostoja, aKuKu, Kowa, Focus Sport Optics, Uniwersytety Gdański,

Patronat medialny: Radio Gdańsk

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe

plakat.png