Sadzenie w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych

Leśnicy z Nadleśnictwa Babki (RDLP w Poznaniu) zapraszają na kolejne sadzenie w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”. Akcja sadzenia pamiątkowych drzew odbędzie się 17 kwietnia.

Leśnicy z Nadleśnictwa Babki (RDLP w Poznaniu) zapraszają na kolejne sadzenie w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych”. Akcja sadzenia pamiątkowych drzew odbędzie się 17 kwietnia.

Leśnicy przygotowali dla wszystkich chętnych prawie 1,5 ha przestrzeni do posadzenia prawie 300 dębów szypułkowych i bezszypułkowych. Drzewami będzie można upamiętnić ważne momenty życia.

Sadzenie drzew, dla upamiętnienia ważnych momentów w naszym życiu to wielowiekowa tradycja. Drzewa były świadkami historii, do dzisiaj towarzyszy im określona symbolika. Dla przykładu dąb oznacza odwagę, siłę i mądrość, buk - pewność siebie, siłę i pogodę ducha, grab - odporność, wytrwałość i silną osobowość, brzoza - piękno, harmonię, młodość i kobiecą wrażliwość, sosna - mistycyzm, natchnienie i duchową wrażliwość, z kolei wierzba - melancholię, smutek i żal.

Do każdego posadzonego dęba nadleśniczy Nadleśnictwa Babki wystawia certyfikat zawierający podstawowe informacje o posadzonym drzewie wraz z jego współrzędnymi geograficznymi. Sadzonki przekazuje nieodpłatnie nadleśnictwo. Przy każdym drzewku umieszczana jest odpłatnie pamiątkowa tabliczka.

- Rocznica ślubu, narodziny dziecka, dowód miłości, przyjaźni czy też ważny jubileusz to niektóre z chwil, które upamiętnisz sadząc drzewko w Nadleśnictwie Babki. Pod sadzonką można zakopać przesłanie dla przyszłych pokoleń w postaci: listu, zdjęć, dokumentów upamiętniających wydarzenie, itp., umieszczonych w zalakowanej butelce - przygotowanej we własnym zakresie – dodaje nadleśniczy Nadleśnictwa Babki Robert Okińczyc.

By posadzić swoje drzewo w „Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych" należy wysłać zgłoszenie na adres Nadleśnictwa Babki babki@poznan.lasy.gov.pl, podając: krótki opis wydarzenia, na którego okoliczność zostanie posadzone drzewo; tekst do umieszczenia na tabliczce okolicznościowej (tekst powinien być krótki, z sugestiami uwzględnieniem czcionki, kursywy, pogrubień itp.). Wzór tabliczki jest stały i jednakowy dla wszystkich, koszt jej wykonania to 86,10 zł (koszt tabliczki ponosi osoba sadząca drzewko); dane do wystawienia faktury VAT lub rachunku; numer telefonu do kontaktu.

Zapisy trwają do 29 marca.

Leśnicy, ze względu na obecną sytuację epidemiczną proszą o wyrozumiałość i zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu organizacji wydarzenia, w najgorszym przypadku do całkowitego jej odwołania. Jeśli wydarzenie będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem wtedy wyznaczą drugi termin.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie Lasu Nowożeńców.