Konkurs Animator Kultury Leśnej

Animator Kultury Leśnej – zgłoś kandydata do konkursu o Nagrodę Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

Animator Kultury Leśnej – zgłoś kandydata do konkursu o Nagrodę Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

Do 10 października można przesyłać zgłoszenia do konkursu Animator Kultury Leśnej.

Animator Kultury Leśnej to prestiżowy konkurs o Nagrodę Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Biorą w nim udział m.in.: pracownicy Lasów Państwowych, nauczyciele i uczniowie średnich szkół leśnych.

Przedsięwzięcie pozwala na docenienie osób, które przez swą działalność i twórczość artystyczną przyczyniły się do rozwoju kultury leśnej.

W tym roku wydarzenie, organizowane wspólnie z Akademią Wymiaru Sprawiedliwości, zostanie rozszerzone o debatę dotyczącą bezpieczeństwa w lasach. Odbędą się konferencja i forum dyskusyjne zatytułowane „Lasy Państwowe jako fundament bezpieczeństwa narodowego”.

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

Program:

27 października, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

  • 16:30

Rozpoczęcie wydarzenia:

– okolicznościowe wystąpienia,

– informacja o wydarzeniach związanych z jubileuszem 100-lecia Lasów Państwowych,

– otwarcie wystawy zatytułowanej „Jan Szyszko – na straży polskich lasów” (druga część wystawy poświęconej postaci prof. Jana Szyszko – leśnika, naukowca, trzykrotnego ministra środowiska, posła na Sejm RP),

– ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie o Nagrodę Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie „Animator Kultury Leśnej”.

  • 17:30

Koncert w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

 

28 października, Akademia Wymiaru Sprawiedliwości

  • 10:00-13:00

Konferencja i forum dyskusyjne na temat bezpieczeństwa – wydarzenie organizowane we współpracy z Rektorem-Komendantem Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Panel dyskusyjny pt.: „Lasy Państwowe jako fundament bezpieczeństwa narodowego” poprowadzą: prof. Piotr Kosiak, dr Wiesław Zawadzki.

 

Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa poświęcona postaci Adama Loreta – pierwszego naczelnego dyrektora i organizatora Lasów Państwowych.

Konkurs objął patronatem dyrektor generalny Lasów Państwowych