Bezpieczne Grzybobranie na Bulwarach Wiślanych

Jeśli lubisz zbierać, a co ważniejsze - jeść leśne grzyby - to w najbliższy weekend koniecznie przyjdź nad Wisłę!

Jeśli lubisz zbierać, a co ważniejsze - jeść leśne grzyby - to w najbliższy weekend koniecznie przyjdź nad Wisłę!

5 i 6 września 2020 roku na Bulwarach Wiślanych odbędą się warsztaty „Bezpieczne grzybobranie” poświęcone zasadom zbioru grzybów, ciekawostkom dotyczącym klasyfikacji i oznaczania grzybów, a także kwestii zatruć pokarmowych spowodowanych konsumpcją grzybów niejadalnych i trujących.

Warsztaty poprowadzi Justyn Kołek – jeden z najlepszych w kraju grzyboznawców, założyciel Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, ekspert w zakresie klasyfikacji grzybów, juror wielu krajowych konkursów dla grzybiarzy, a także pasjonat przyrody, który obala grzybowe mity.

Udział w naszych warsztatach pozwoli uczestnikom poczuć się o wiele pewniej podczas grzybobrania oraz odpowiedzieć sobie na pytania:
1. Kiedy i gdzie wolno zbierać grzyby?
2. Jak odróżnić znane grzyby jadalne od ich niejadalnych naśladowców?
3. Jak przygotowywać grzyby, aby zachowały swój naturalny smak i aromat?
4. Co zrobić, kiedy zatrujemy się grzybami?
5. Dlaczego grzybiarz jest jak saper?

Ponadto, na odwiedzających warsztaty czekać będzie wystawa dotycząca grzybów, bogata ekspozycja grzybów rosnących w polskich lasach oraz pyszna zupa grzybowa, przygotowana przez „Dobre z lasu Bistro & Delikatesy”.

Czekamy na Was 5 i 6 września (sobota - niedziela) 2020 roku w godzinach 11:00-16:00 na Bulwarach Wiślanych w Warszawie (Scena Główna, Strefa Animacji).
Do zobaczenia!