Katalogi zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie pod tym samym tytułem, organizowanym od roku 2011. Przepiękne zdjęcia przeniosą Cię w niezwykły świat leśnej przyrody, tym bardziej niezwykły, że widziany oczami leśników którzy z lasem mają do czynienia na co dzień.
Katalog zdjęć, i co w tej edycji jest nowością, także filmów, nagrodzonych i wyróżnionych w 2017 r. w konkursie „Lasy w obiektywach leśników”. Zdaniem jury, z roku na rok prace konkursowe są coraz ciekawsze. - Fotografowie nie tylko prezentują dobre technicznie zdjęcia, ale starają się także zbudować coś w rodzaju wizualnej opowieści – przekonuje Monika Szewczyk-Wittek. Tym bardziej więc polecamy uwadze prezentowaną publikację.
Kolejna edycja konkursu „Lasy w obiektywach leśników” za nami. Główna nagroda przypadła Ryszardowi Czaplewskiemu, leśniczemu z Nadleśnictwa Połczyn za zdjęcie „Książę” przedstawiające samca żaby moczarowej. Prócz tego jury przyznało nagrody w kategoriach: „Leśne prace”, „Leśny krajobraz” oraz „Fauna i Flora”. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione fotografie, a także sylwetki ich autorów zostały przedstawione w prezentowanym katalogu.