Publikacje edukacyjne przeznaczone dla nauczycieli. (fot. Shutterstock/Maxx-Studio)
Czy wyobrażasz sobie las pełen wizytówek? Takimi wizytówkami pozostawionymi przez drzewa i krzewy są liście, dzięki którym można dotrzeć do ich właścicieli. Nasz klucz do rozpoznawania drzew i krzewów ułatwi Ci to zadanie, dlatego warto zabrać go ze sobą na wycieczkę do lasu.
Poradnik dla edukatorów leśnych i nauczycieli, napisany przez leśników z dużym doświadczeniem dydaktycznym. Zawiera gotowe scenariusze zajęć z dziećmi.
Ale możesz się dowiedzieć. W jednej książce, bogato ilustrowanej, znajdziesz mnóstwo informacji. Na pewno zaprzyjaźnisz się z drzewami.
Zaprasza uczniów klas 1–3 oraz uczniów klas 4–6. Dwie książeczki, które poprowadzą Cię do lasu, odkryją przed Tobą jego tajemnice, pomogą Ci wiele zrozumieć, a przy okazji będziesz się świetnie bawił z rysiem eRysiem!
Książka opisująca krótko i rzeczowo 115 tematów najczęściej poruszanych w działalności edukacyjnej leśników. Może być pomocna edukatorom w przygotowywaniu się do spotkań. Jest także przydatna wszystkim innym osobom podejmującym tryb edukacji leśnej.
Autorzy, pedagog i profesor leśnik, wyposażeni w wiedzę i aparat fotograficzny zabiorą Cię na niezwykłą wycieczkę do lasu. Będzie to szczególna lekcja w lesie, podczas której zobaczysz to, czego sam byś zapewne nie dostrzegł.
Lasy tworzą najbardziej złożone, najbogatsze w gatunki organizmów ekosystemy, w których wykorzystanie energii słonecznej, akumulacja produktów fotosyntezy, neutralizacja skażeń, rozkład materii organicznej, obieg pierwiastków biogenicznych, oddziaływanie na mikroklimat osiągają tak wysoki poziom, że lasy wpływają nie tylko na lokalne środowisko, ale także na stan całej naszej biosfery
„Praca leśnika” i „Co daje las” (2012) oraz „Domy zwierząt” i „Od nasionka do książki” (2013) – Dzieci kolorują, naklejają i... poznają las. Kartki książeczek można skserować i rozdać dzieciom do pokolorowania.
… i zwierzęta w nim mieszkające. Wędrujemy ich tropami we wszystkich porach roku („Zima”, „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”). Przeżywamy z nimi przygody – czasem niebezpieczne, poznajemy ich zwyczaje…
Praktyczny folder prezentujący gatunki grzybów jadalnych i trujących. Możesz go schować do kieszeni, idąc na grzybobranie. W środku znajdziesz także kilka rad, jak zbierać grzyby.
Z pytaniami o las jest tak samo jak z lasem. Im dalej w las, tym więcej drzew. Każde pytanie rodzi pytania następne. A kto pyta, nie błądzi, tylko wie więcej...
Wędrując po lesie, nie sposób nie zauważyć tego, zdawałoby się , niepozornego elementu ekosystemu leśnego, jakim są grzyby. Tworzą one fascynujący świat, który jest dowodem na to, jak pomysłowa potrafi być Matka Natura.