Między Drzewami #108 Leśni architekci [Michał Wieciech, Nadleśnictwo Niepołomice]

Własne M2 w środku lasu…? Czemu nie!
03.06.2022

Własne M2 w środku lasu…? Czemu nie!

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast 

W Polsce żyje ponad 35 tysięcy gatunków zwierząt, m.in. prawie 200 gatunków ślimaków lądowych, 15 gatunków gadów, 18 - płazów, 450 gatunków ptaków i 115 gatunków ssaków. Ponad 60% z nich, czyli 21 tysięcy gatunków, mieszka w lasach.
Ale gdzie? Skoro, kiedy spacerujemy po lesie, nawet bardzo cicho, możemy nie zauważyć ani jednego zwierzaka? Gdzie one siedzą? Gdzie śpią i gdzie wychowują młode?
A przecież w królestwie zwierząt można znaleźć architektów, budowniczych, rzemieślników, dekoratorów wnętrz, inżynierów. Zwierzęta też kopią, murują, sklejają, zszywają, splatają, konstruują i ulepszają, Miewają całe pałace, w których są oddzielne pomieszczenia do spożywania posiłków, odpoczynku, zabawy czy załatwiania potrzeb fizjologicznych. Sprzątają i dbają o porządek.

O leśnych dworkach, pałacach, norach i “slumsach” opowiada Michał Wieciech, edukator leśny w Nadleśnictwie Niepołomice.


Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na YouTube:

YOUTUBE OSADŹ

 

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Echa Leśne oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!


Prowadząca: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Michał Wieciech, Nadleśnictwo Niepołomice
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2022