#93 Stary niedźwiedź mocno (nie) śpi [dr Edward Marszałek]

Co mają wspólnego: pluszowe misie i niedźwiedzie brunatne? Tak naprawdę bardzo niewiele...
26.11.2021

Co mają wspólnego: pluszowe misie i niedźwiedzie brunatne? Tak naprawdę bardzo niewiele...

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy
Między Drzewami Podcast 

W rozmowie z Pauliną Król, dr Edward Marszałek opowiada o tym, jak to jest żyć tuż obok niedźwiedzi i jak się zachować w razie spotkania z tymi drapieżnikami podczas spacerów po górskich szlakach. Z podcastu dowiecie się także co tak naprawdę jedzą niedźwiedzie, jak żyją i czy mocno śpią zimą, jak było w przyśpiewce...?

- Warto przeczytać: Co zrobić w lesie, gdy  [do pobrania za darmo!]

Dr Edward Marszałek ukończył Technikum Leśne w Lesku i został zatrudniony jako podleśniczy w Nadleśnictwie Stuposiany, gdzie pracował do 1987 r. Następnie przez trzynaście lat był leśniczym w leśnictwie Odrzykoń k. Krosna. W tym czasie ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1996 r.), a w r. 1999 podjął studia na Podyplomowym Studium Ochrony Parków Narodowych SGGW w Warszawie. W latach 2000-2003 pracował jako leśniczy ds. promocji walorów przyrodniczych w Nadleśnictwie Dukla, a obecnie jest rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Jeśli wolisz z wizją, jesteśmy też na YouTube:

Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: dr Edward Marszałek, RDLP w Krośnie
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021