#90 Skromna gałązka jedliny [dr Edward Marszałek]

Las stanowił miejsce, w którym działo się wiele. Ludzie w nim żyli i umierali. Walczyli i ukrywali się. Jakie symbole przeszłości można odnaleźć w polskich lasach?
04.11.2021

Las stanowił miejsce, w którym działo się wiele. Ludzie w nim żyli i umierali. Walczyli i ukrywali się. Jakie symbole przeszłości można odnaleźć w polskich lasach?

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast 

Dr Edward Marszałek ukończył Technikum Leśne w Lesku i został zatrudniony jako podleśniczy w Nadleśnictwie Stuposiany, gdzie pracował do 1987 r. Następnie przez trzynaście lat  był leśniczym w leśnictwie Odrzykoń k. Krosna. W tym czasie ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1996 r.), a w r. 1999 podjął studia na Podyplomowym Studium Ochrony Parków Narodowych SGGW w Warszawie. W latach 2000-2003 pracował jako leśniczy ds. promocji walorów przyrodniczych w Nadleśnictwie Dukla, a obecnie jest rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

W rozmowie z Pauliną Król, dr Edward Marszałek opowiada o tym, jak leśnicy dbają o miejsca pamięci ukryte w lasach - miejsca kaźni, walk, ślady po dawnych wsiach, kurhany czy cmentarze choleryczne. Czasami wystarczy skromna gałązka jedliny...

 

 

Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na YouTube:

 

 

 

Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Gość: dr Edward Marszałek, RDLP w Krośnie

Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021