Zapraszamy do zapoznania się z infografikami przygotowanymi przez leśników.
Bartnictwo to powrót do korzeni, do starych praktyk i zwyczajów znanych od średniowiecza. Dziś, odradzające się bartnictwo jest wspierane przez polskich leśników.
To od rodzaju gleby, jej struktury i zawartości związków mineralnych zależy jaki gatunek drzew i krzewów będzie najlepiej rósł w danym miejscu. Leśnicy doskonale o tym wiedzą, dlatego skład gatunkowy lasu dopasowują do siedliska. Jednak pod naszymi nogami toczy się także bardzo bogate życie.
Co i ile jedzą, ile ważą i jaką prędkość rozwijają w czasie biegu, te i jeszcze więcej ciekawostek można się dowiedzieć z infografiki o żubrach. Pamiętajmy, że ten największy w Europie ssak został uratowany dzięki wysiłkowi leśników i naukowców.
Temat wody oraz jej oszczędzania od dłuższego czasu jest jednym z najważniejszych zagadnień poruszanym na całym świecie. Dlatego warto zapoznać się z infografiką, by dowiedzieć się, co można zrobić, by oszczędzać jej zasoby.
Przybywanie w lesie pomaga w walce ze stresem i chorobami cywilizacyjnymi. To wśród drzew, oddychając powietrzem przesyconym olejkami eterycznymi ciało i umysł wracają do stanu równowagi. Warto wybrać się do lasu, by poczuć jego zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Od wieków sowy zarówno fascynowały, jak i przerażały ludzi. Te nocne ptaki traktowano jako symbole mądrości, ale i zapowiedź nieszczęścia. Dziś wiemy, że sowy są doskonałymi łowcami przystosowanymi do nocnego trybu życia.
Niestety w lasach wciąż są zastawiane wnyki. Te kłusownicze narzędzia są niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale także dla ludzi. Pamiętaj, aby znalezione wnyki zgłosić do leśnika.
Barszcz Sosnowskiego to groźna roślina, która powoduje poważne oparzenia skóry człowieka. Dlatego warto, wiedzieć, jak wygląda ta roślina i co należy zrobić, kiedy się z nią zetkniemy.
Sympatyczne i pożyteczne jeże potrzebują naszej pomocy, aby przetrwać zimę i w spokoju wychować młode. Kilka ciekawostek o tych zwierzętach pomoże nam je zrozumieć i docenić.
Prawdziwa pochodzi najczęściej ze specjalnych plantacji choinkowych. Niektóre pozyskuje się wprost z lasu w ramach zaplanowanych wcześniej zabiegów pielęgnacyjnych. Prawdziwą choinkę można kupić ciętą (bez korzeni) lub w doniczce (z korzeniami).