Zapraszamy do zapoznania się z infografikami przygotowanymi przez leśników.
Nie wiadomo, na jak długo wystarczą zasoby paliw kopalnianych - ropy czy węgla. Na pewno ich zasoby są ograniczone. W przeciwieństwie do drewna, które jest surowcem odnawialnym.
Leśnicy, a za nimi media regularnie informują o porozrzucanych w lasach workach z odpadami domowymi, czy o wyrzucanych odpadach gabarytowych i budowlanych. Chęć ograniczenia tego zjawiska połączyła Lasy Państwowe i firmę ENERIS, która nie tylko odbiera odpady od mieszkańców w niemal całej Polsce, ale też edukuje w zakresie segregowania odpadów.
Las nie zawsze odnawia się sam. Leśnicy w znacznym stopniu sadzą drzewa, ale wykorzystują odnowienie naturalne tak często jak to możliwe. Z infografiki dowiecie się ile w Polsce działa szkółek leśnych, ile hektarów lasów rocznie odnawiamy oraz sadzonki jakich drzew hodujemy na szkółkach. Sadzonki produkujemy nie tylko na potrzeby Lasów Państwowych, ale również dla właścicieli lasów prywatnych, działkowców, ogrodników i wszystkich tych, którzy chcą posadzić drzewko.
To, co widzisz przed sobą, to trwająca przebudowa lasu. Leśnicy zastępują jedne gatunki rosnących tu drzew innymi, lepiej dostosowanymi do istniejącego siedliska. Po wprowadzeniu nowych gatunków las stanie się też bardziej różnorodny. To wszystko sprawi, że będzie odporniejszy.