Od Bałtyku po Kaszuby

18.05.2017

 od_baltyku_po_kaszuby.jpg


Bezpłatna aplikacja Od Bałtyku po Kaszuby to baza ponad 100 tras turystycznych, kalendarium oraz licznych atrakcji znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Użytkownicy telefonów mają możliwość poznania całego Pomorza Środkowego, a aplikacja jest kompendium wiedzy o szlakach kajakowych, pieszych, rowerowych, konnych, zabytkach i wydarzeniach.

Aplikacja umożliwia przeglądanie tras na jednej mapie, na której są oznaczone szlaki piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz nordic walking. Ich kolor w aplikacji odpowiada rzeczywistemu kolorowi w terenie, czyli stopniowi trudności.
Do każdej trasy dołączono opis ciekawych obiektów, w tym miejsc krajoznawczych, przyrodniczych, gastronomicznych oraz noclegowych.

Pobierz na Androida 

Rozwiązanie to umożliwia sortowanie tras i obiektów według odczytu GPS, dzięki czemu w pierwszej kolejności wyświetlą się te położone najbliżej użytkownika.

Dodatkowo za pomocą wbudowanej nawigacji użytkownik jest poprowadzony po trasie lub zostanie wskazany dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie „pilnowała”  położenia na trasie i poinformuje, gdy użytkownik z niej zboczy.

Baza ponad tysiąca obiektów została podzielona na kategorie, każdy z nich posiada także swoją wizytówkę, która zawiera opis, dane teleadresowe oraz położenie. Ciekawym rozwiązaniem jest dodanie kalendarium z wydarzeniami w danej okolicy.

Została stworzona dzięki partnerskiemu projektowi nadleśnictw Trzebielino, Dretyń, Bytów, Sławno, Miastko i Osusznica, Warcino oraz gmin Czarna Dąbrówka, Darłowo, Lipnica, Malechowo, Parchowo, Polanów, Postomino, Sławno, Studzienice, Trzebielino, Tuchomie, Bytów, Darłowo, Kępice, Sławno i miast Darłowo i Sławno.