Leśne Arboretum Warmii i Mazur

24.05.2017

 

lesne_arboretum.jpg

Aplikacja oprowadzi po niezwykłym ogrodzie botanicznym, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności. To wyjątkowe miejsce w skali północno-wschodniej Polski. Arboretum znajduje się w Leśnym Kompleksie Promocyjnym Lasy Olsztyńskie, w Kudypach.

Aplikacja prezentuje najważniejsze informacje o ogrodzie, jego historii oraz działalności turystyczno-edukacyjnej.
Przede wszystkim dzięki doskonale opracowanemu leksykonowi roślin każdy miłośnik przyrody odnajdzie tutaj szczegółowe opisy, zawierające również informację o pochodzeniu danego gatunku, a także barwne, szczegółowe zdjęcia zachęcające do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca w różnych porach roku.

Pobierz na Androida

W aplikacji znajdują się dwie trasy tematyczne – jedna dotyczy flory polskiej i prezentuje najciekawsze rodzime gatunki podczas godzinnego spaceru, druga obejmuje florę obcego pochodzenia.

Niewątpliwym atutem aplikacji jest bardzo szczegółowa, rysunkowa mapa, dzięki której każdy odwiedzający arboretum będzie mógł dokładnie zaplanować swój pobyt w ogrodzie. Mapa dokładnie prezentuje tereny arboretum oraz znajdujące się na nich ścieżki oraz krajobraz roślinny.

Aplikacja wykorzystuje GPS, działa zarówno w trybie offline, jak i online. Intuicyjny interfejs aplikacji pozwala szybko znaleźć interesujące użytkownika informacje, a dzięki lokalizacji GPS szybko znajdzie interesujące go rośliny czy obiekty.

Arboretum w Kudypach jest jednym z siedmiu arboretów należących do Lasów Państwowych i spełnia warunki wymagane do uznania go za ogród botaniczny, jest członkiem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów oraz posiada zezwolenie na działalność wydawane przez Ministerstwo Środowiska.