Echa Leśne

05.07.2019

echa_lesne.jpg

 

Aplikacja Echa Leśne jest mobilnym wydaniem magazynu pod tym samym tytułem.

Pobierz na iOS 

Jednak w wersji na urządzenia mobilne są zamieszczane dodatkowe materiały. Użytkownicy aplikacji mogą obejrzeć filmy czy wysłuchać nagrań z głosami np. ptaków.  Materiały zamieszczane w aplikacji zostały również wzbogacone o dodatkowe zdjęcia. 

„Echa Leśne” otwierają las dla wszystkich, prezentują urodę jego flory i fauny, a przy tym w przystępny sposób tłumaczą zachodzące w lesie naturalne zjawiska, rolę gospodarki prowadzonej przez leśników i znaczenie drewna, jako odnawialnego surowca o wszechstronnym zastosowaniu. Zachęcają do aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród zielonych ostępów. Są też przewodnikiem po krajowej ofercie turystycznej Lasów Państwowych. Bogato ilustrowane artykuły adresowane są zarówno do starszych, jak i najmłodszych miłośników lasu.

Pobierz na Androida

Papierowe „Echa Leśne” są bezpłatnym kwartalnikiem wydawanym przez Lasy Państwowe. Pismo można otrzymać w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw i w ośrodkach edukacyjnych LP, ośrodkach szkoleniowych oraz wypoczynkowych, w siedzibach parków narodowych, oddziałach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, w schroniskach młodzieżowych oraz w licznych hotelach.

Magazyn przyjaciół lasu ukazuje się od 1924 r. Pismo jest skierowane do wszystkich osób odwiedzających lasy, przede wszystkim turystów, miłośników przyrody, rodziców z dziećmi, nauczycieli i wykładowców wyższych uczelni oraz studentów.