Czyj to liść?

18.05.2017

czyj_to_lisc.jpg

 

Aplikacja Czyj to liść? powstała z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z botaniką. Liście są jak wizytówki pozostawione przez drzewa i krzewy, dzięki nim można dotrzeć do właścicieli

O ile, odróżnienie sosny od świerka większości nie przysparza dużego problemu, to grabu od buka już może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego główną funkcją aplikacji jest elektroniczny klucz do rozpoznawania wybranych, najpopularniejszych polskich drzew i krzewów. Odpowiadając na kilka łatwych pytań, można szybko ustalić, z jakim gatunkiem mamy do czynienia.

Pobierz na Androida 

Czyj to liść? ma trzy podstawowe funkcjonalności:

  • praktycznego klucza do oznaczenia 26 wybranych, najczęściej spotykanych gatunków, przy pomocy którego krok po kroku można zidentyfikować krzew lub drzewo;

Pobierz na iOS

  • miniatlasu zawierającego krótką charakterystykę gatunków, ciekawostki, najistotniejsze cechy, a także ich zdjęcia;
  • możliwość ułożenia własnego „e-zielnika”: katalogu fotografii drzew i krzewów napotkanych i rozpoznanych na leśnych szlakach.

Twórcy aplikacji skupili się na tych cechach, dzięki którym najłatwiej i z dużym prawdopodobieństwem można zidentyfikować dany gatunek. Mają nadzieję, że okaże się ona praktycznym narzędziem i w rezultacie niezastąpionym współtowarzyszem wędrówek po leśnych i parkowych szlakach.