Złoto dla „Obliczy Lasów”

Cykl „Oblicza Lasów” na kanale Echa Leśne TV zdobył złotą nagrodę w konkursie Power of Content Marketing Awards. Cykl realizowany jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.
28.05.2018 | CILP

Cykl „Oblicza Lasów” na kanale Echa Leśne TV zdobył złotą nagrodę w konkursie Power of Content Marketing Awards. Cykl realizowany jest przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Złoto dla „Obliczy Lasów” przyznano w kategorii marketingowa komunikacja wideo. Jury w uzasadnieniu uznało projekt tworzony przez CILP za „arcyciekawy przekazujący wartościowe i praktyczne treści prezentowane w atrakcyjny sposób". Zwrócono uwagę również na ekologiczno-edukacyjny wymiar projektu.

Odcinki nagrodzonego cyklu „Oblicza Lasów” 

W 42 kategoriach można było zdobyć odznaczenie „brązowe”, „srebrne”, albo „złote”. Jury w wielu konkurencjach nie przyznało w ogóle statuetek, albo zrezygnowało z przyznania pierwszego i drugiego miejsca argumentując, że projekty nie spełniają wymagań nagrody.

Jak powiedziała wręczająca statuetki Monika Sońta członkini jury, cykl „Oblicza Lasów” był jedyny, co do którego żaden z oceniających nie miał wątpliwości o przyznaniu „złotej” nagrody. Nagrodę w imieniu CILP odebrali reżyser Tomasz Zielonka i operator cyklu Adrian Frankowski.

Power of Content Marketing Awards jest konkursem organizowanym przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska od 2008 r. Jego celem jest upowszechnianie wysokich standardów w tworzeniu projektów content marketingu, zawierających treści skierowane do określonej grupy odbiorców.

Jury, oceniające nadesłane prace, składa się z ekspertów w dziedzinie content marketingu, public relations, projektowania prasowego, typografii, fotografii, grafiki oraz dziennikarstwa.

„Oblicza Lasów” to cykl filmów na kanale Echa Leśne TV na youtube.com realizowany przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Prowadzącymi są  leśnicy z całej Polski: Michał Wojcieszkiewicz z Nadleśnictwa Żołędowo, Zdobysław Czarnowski z Nadleśnictwa Kościerzyna, Dominika Nadolna z Nadleśnictwa Lipka, Maciej Chromy z Nadleśnictwa Wichrowo i Julia Melchior z Nadleśnictwa Browsk.


W  „Obliczach Lasów” w przystępny i ciekawy sposób jest przedstawiana  praca leśników oraz procesy zachodzące w lasach. W wielu odcinkach prowadzący  wyjaśniają także jak bezpiecznie spędzać czas w lesie, jak palić drewnem bez smogu, jak uchronić się przed kleszczami  czy przed trującymi roślinami.