Wybrano najlepsze zdjęcia w konkursie dla leśników

Znamy zwycięzców ósmej edycji konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników ”. W tym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem pracowników Lasów Państwowych. Jury po długich naradach wybrało najlepsze spośród ponad tysiąca przesłanych zdjęć.
11.10.2018

Znamy zwycięzców ósmej edycji konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników ”. W tym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem pracowników Lasów Państwowych. Jury po długich naradach wybrało najlepsze spośród ponad tysiąca przesłanych zdjęć.

Nagrodę główną zdobyła fotografia Nabity w butelkę Tomasza Sczansnego, podleśniczego z Nadleśnictwa Rudy Raciborskie (RDLP w Katowicach). Jury doceniło unikalny sposób, w jaki autor przedstawił drzewo.

Poniżej publikujemy nagrody nazwiska zwycięzców w pozostałych kategoriach:

w kategorii 1000 drzew na minutę:

I nagrodę

1 Przed sadzeniem 1200.jpg

Przed sadzeniem/ Fot. Paweł Dobies

 

II nagrodę

2 Gniazdo 1200.jpg

Gniazdo/ Fot. Tomasz Sczansny

 

w kategorii Czas w las:

I nagrodę

1 Edukacja (2) 1200.jpg

Edukacja/ Fot. Robert Michałowski

 

II nagrodę

2 Dzikość LAsów Państwowych 1200.jpg

Dzikość Lasów Państwowych/Fot. Maciej S. Chromy

 

w kategorii Drewno jest z lasu:

I nagrodę

1 Las chaotyczny i las poukładany 1200.jpg

Las chaotyczny i las poukładany/ Fot. Jarosław Ramucki

 

II nagrodę

2 Z klęską w tle 1200.jpg

Z klęską w tle/ Fot. Leszek Pałys

 

III nagrodę

3. Razem 1200.jpg

Razem/ Fot. Leszek Pałys

 

w kategorii Fauna i flora:

I nagrodę

1 Łabędzie 1200.jpg

Łabędzie; Fot. Tomasz Sczansny

 

II nagrodę

2 Samotnik 1200.jpg

Samotnik/ Fot. Marek Rogulski

 

III nagrodę

3 Oko w oko 1200.jpg

Oko w oko/ Fot. Łukasz Gwiździel

 

w kategorii Leśny krajobraz:

I nagrodę

1 Dwa światy 1200.jpg

Dwa światy/Fot. Jarosław Ramucki

 

II nagrodę

2 baletnica 1200.jpg

Baletnica/ Fot. Andrzej Bejger

 

III nagrodę

3 Dystroficzne 1200.jpg

Dystroficzne/ Fot. Leszek Pałys

 

w kategorii Leśny film:

I nagrodę

Na początku był chaos; Tomasz Sczansny

II nagrodę

To ja sosna; Jan Grobosz

III nagrodę

Pan Franciszek; Janusz Duszkiewicz

 

Ponadto wyróżnienia zdobyły zdjęcia:

  • Czym skorupka (2)/ Fot. Grzegorz Gaczyński
  • Leśniczy w akcji/ Fot. Malwina Boncol
  • Nowe pokolenie/ Fot. Anna Paprocka
  • Odnowienia 2/ Fot. Paweł Dobies
  • Ostatni dotyk/ Fot. Łukasz Gwiździel
  • Sadzimy dla niepodległej/ Fot. Maciej S. Chromy
  • Siła młodości/ Fot. Jakub Wencek
  • Uprawa/ Fot. Łukasz Gwiździel
  • Dobra zupa nie jest zła/ Fot. Janusz Duszkiewicz
  • Leśne łamigłówki/ Fot. Janusz Duszkiewicz
  • Szukając kadru/ Fot. Wojciech Czekalski
  • Usłyszeć ciszę/ Fot. Anna Maria Ptak
  • Czekając na wywóz/Fot. Malwina Boncol
  • Drewno surowiec doskonały/ Fot. Maciej S. Chromy
  • Patyczek/ Fot. Agnieszka Cysewska
  • Po staremu, po nowemu/ Fot. Maciej S. Chromy
  • Poranek/ Fot. Leszek Pałys
  • Szacunki brakarskie/ Fot. Paweł Ulaniuk
  • Zimowa odbiórka/ Fot. Łukasz Gwiździel

 Albumy ze nagrodzonymi zdjęciami z poprzednich edycji konkursu

  • Aaaapsik!/Fot.  Paweł Wesołowski
  • Grubodziób/ Fot. Robert Kmieć
  • Inwazja/ Fot. Tomasz Dziedzic
  • Kolejka do kwiatka/ Fot. Marek Owczarczak
  • Modraszek/ Fot. Malwina Boncol
  • Naparstki/ Fot. Adam Mariański
  • Natarcie/ Fot. Tomasz Sczansny
  • Niedźwiedź/ Fot. Szymon Bartosz
  • Puszczyk/ Fot. Karol Zalewski
  • Słonik/ Fot. Tadeusz Przybył
  • W promieniach słońca/ Fot. Jakub Błędowski
  • Zatopiony w bursztynie/ Fot.  Łukasz Gwiździel
  • Zgrzypik/ Fot. Ryszard Czaplewski
  • Żubry/ Fot.  Szymon Bartosz
  • 2. Las w opałach/ Fot. Mirosław Rusiecki
  • Jezioro/ Fot. Janusz Duszkiewicz
  • Cały mój świat/ Fot. Rafał Pajestka
  • Czas na nowe pokolenie/ Fot. Andrzej Bejger
  • Delikatność/ Fot. Paweł Wesołowski
  • Eksplozja światła/ Fot. Fabian Stacherski
  • Mgła/ Fot. Leszek Pałys
  • Oles/ Fot. Paweł Ulaniuk
  • Padł olbrzym/ Fot. Tomasz Sczansny
  • Przystrojony/ Fot. Paweł Kaczorowski
  • Sprzątamy/ Fot. Paweł Dobies

Wyróżniono również filmy:

  • Bielik; Tomasz Krupiński
  • Drewno jest z lasu; Paweł Dobies
  • Miradz moje miejsce na ziemi; Paweł Wesołowski
  • Jesień 2017; Jakub Wencek
  • Rezerwat przyrody Dura 2018; Andrzej Smoliński
  • Żyjące Kujawy, Paweł Kaczorowski