Wesprzyj „Fundację Pomoc Leśnikom”

W siedzibie Nadleśnictwa Rymanów 14 marca odbyło się posiedzenie Rady i Zarządu „Fundacji Pomoc Leśnikom”.
28.06.2016 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

W siedzibie Nadleśnictwa Rymanów 14 marca odbyło się posiedzenie Rady i Zarządu „Fundacji Pomoc Leśnikom”.

Sprawozdanie z działalności finansowej za 2015 r. przedstawił Jan Kruba, prezes zarządu fundacji. Poinformował też o zmianach w statucie wprowadzonych w ostatnim okresie. Sprawozdanie zostało przyjęte przez radę fundacji.

Działająca od 2001 r. fundacja w ciągu minionych 15 lat udzieliła wsparcia w leczeniu 752 osobom i 41 osobom w sytuacjach losowych typu pożar czy powódź. W ubiegłym roku fundacja na różne formy pomocy przeznaczyła kwotę 364 tys. zł. Trafiła ona do 80 leśnych rodzin.

- Łączna kwota, która w ciągu 15 lat działalności trafiła do potrzebujących to dwa miliony dziewięćset tysięcy złotych - zaznaczyła Grażyna Zagrobelna, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, która była inicjatorką powstania fundacji. – Gotowość Braci Leśnej do niesienia pomocy jest wciąż duża. W ostatnich latach wydatki fundacji na statutowe cele są wyższe niż wpływy, co obrazuje skalę ludzkich nieszczęść. Dlatego zwracam się z apelem do leśników i nadleśnictw o dokonywanie darowizn, o zadysponowanie swojego jednego procenta podatku na cele „Fundacji Pomoc Leśnikom" - powiedziała.

Grażyna Zagrobelna wyjaśniła, że całość zebranej kwoty jest zawsze przeznaczona na pomoc potrzebującym wsparcia leśnikom, ponieważ osoby zaangażowane w działalność fundacji pracują społecznie. - W imieniu Rady i Zarządu Fundacji dziękuję także nadleśnictwom z całej Polski za odpowiedź na ubiegłoroczny apel i przekazane środki, które w 2015 roku stanowiły główne przychody fundacji – dodała.

Zasady udzielania pomocy dostępne są na stronie internetowej www.krosno.lasy.gov.pl w zakładce „Fundacja Pomoc Leśnikom”. Składając roczne zeznanie podatkowe można przekazać 1% swego podatku dochodowego na rzecz „Fundacji Pomoc Leśnikom” w Krośnie podając w PIT nr KRS Fundacji: 0000040564.