Ruszyły targi Hubertus Expo 2016

Ponad 200 wystawców zgromadziły Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. Hubertus Expo to najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce.
28.07.2017 | Jerzy Drabarczyk

Ponad 200 wystawców zgromadziły Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. Hubertus Expo to najstarsze i największe targi łowieckie w Polsce.

- Bez względu na różnice zdań łowiectwo zawsze nas łączyło. Tworzymy brać łowiecką, wśród której jest bardzo wielu leśników, ale są tu także reprezentowane wszystkie profesje i zainteresowania. Silna pozycja łowiectwa w Polsce jest dziedzictwem kulturowym narodu – powiedział Andrzej Konieczny, wiceminister środowiska, podczas otwarcia targów.

Wystawców i odwiedzających targi, w imieniu dyrektora generalnego LP,  powitał również ks. Tomasz Duszkiewicz, generalny duszpasterz leśników.

Trzydniowe targi cieszą się dużą popularnością zarówno wśród wystawców jak i odwiedzających. Hubertus Expo są najstarszymi i największymi targami łowieckimi w Polsce. Startując 12 lat temu zgromadziły 18 wystawców. Od tamtej pory ich liczba stale rośnie. Obecnie w imprezie uczestniczy około 200 wystawiających. Stoiska zostały rozlokowane na powierzchni ponad 3 tys. mkw w dwóch halach targowych. Można na nich znaleźć wszystko to, co z myślistwem i gospodarką łowiecką ma związek.

W tym roku swoje stoisko miały również Lasy Państwowe. Na stoisku LP zajęcia dla odwiedzających poprowadzili edukatorzy z trzech nadleśnictw: Kobiór, Wisła oraz Węgierska Górka, które podlegają RDLP w Katowicach. Dla najmłodszych uczestników przygotowano ścieżkę edukacyjną, a prowadzący zajęcia przedstawili ciekawostki na temat zwierząt żyjących w naszych lasach.

W czasie Hubertus Expo można było także uczestniczyć wielu interesujących warsztatach. Odwiedzający mogą wziąć udział w pokazach sokolniczych, kulinarnych, kynologicznych, a nawet mody myśliwskiej. Miłośnikom dobrej kuchni zaproponowano warsztaty na temat przyrządzania przekąsek, pasztetów, pieczeni czy metod wędzenia.  Dużą atrakcją jest także wystawa trofeów myśliwskich, czy też pokaz wabienia jeleni.

W ubiegłym roku targi odwiedziło ponad 12 tys. osób. Polski Związek Łowiecki, organizator Hubertus Expo, liczy że w tym roku będzie jeszcze więcej zwiedzających.