Rekordowy Cracovia Maraton z leśnikami

Niemal sześć tysięcy biegaczy zmierzyło się w weekend z maratońskim dystansem w Krakowie. Na starcie stanęło też 21 leśników.
19.05.2014 | Olga Buczyńska, CILP

Najszybszy wśród leśników był Jarosław Kemuś z Nadleśnictwa Lutówko, uzyskując rewelacyjny czas 02:54:08. Drugi na podium stanął Paweł Dzięgielowski z Nadleśnictwa Rybnik, z czasem 03:02:16. Na trzecim miejscu uplasował się Artur Majewski z Nadleśnictwa Mirosławiec, który „wybiegał” czas 03:07:52. W sumie ponad połowa startujących na królewskim dystansie uzyskała czasy poniżej czterech godzin. Jedyna startująca w leśnej kategorii kobieta – Agnieszka Błasiak z Poznania, dobiegła na metę z czasem 04:59:38, odbierając tym samym puchar w kategorii kobiet.  Wszyscy leśnicy biegli w specjalnie na tę okazję przygotowanych koszulkach.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej 13. Cracovia Maratonu został Kenijczyk Edwin Kirui oraz jego rodaczka Elizabeth Jeruiyot Chemweno.
Najlepszy z Polaków, Grzegorz Gronostaj zajął piąte miejsce z wynikiem 2:30.28.

Bieg rozpoczął się i zakończył na krakowskim Rynku Głównym. Maratończycy pobiegli m.in. wzdłuż brzegów Wisły, Powiślem oraz Podzamczem. Ducha walki uczestników imprezy oraz sportową postawę leśników komentował Tomasz Zimoch.

I Maraton Leśników objął patronatem honorowym dyrektor generalny Lasów Państwowych. Puchary najlepszym leśnikom-maratończykom wręczał dyrektor RDLP w Krakowie Stanisław Sennik. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych, w ramach kampanii „Trenuj w Lesie oraz zaangażowaniu Klubu Biegających Leśników.

Zgromadzeni na rynku kibice mogli obejrzeć spot zachwalający możliwości uprawiania sportu w polskich lasach.

Więcej o starcie leśników na stronie Klubu Biegających Leśników http://www.kbl.org.pl/, a o maratonie na www.zis.krakow.pl/pl/cracovia-maraton/aktualnosci/