Oddaj niepotrzebną książkę, badź eko

W Światowy Dzień Książki, 23 kwietnia Fundacja ekologiczna ARKA wystartowała z ogólnopolską trasą akcji „Książka wspiera bohatera”. Akcję wspierają Lasy Państwowe.
26.04.2019 | Fundacja Ekologiczna ARKA

W Światowy Dzień Książki, 23 kwietnia Fundacja ekologiczna ARKA wystartowała z ogólnopolską trasą akcji „Książka wspiera bohatera”. Akcję wspierają Lasy Państwowe.

27 i 28 kwietnia w Galerii SFERA (Bielsko-Biała) odbędzie się X Charytatywny Kiermasz Książek. Miłośnicy książek i środowiska będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Akcja rozpoczęła się w Bielsku-Białej od układania gigantycznych puzzli książkowych. Organizatorzy apelują, aby nie niszczyć niepotrzebnych książek. - Nasze niepotrzebne książki robią mnóstwo dobrych rzeczy w naszej akcji „Książka wspiera bohatera” - mówi Wojciech Owczarz, prezes fundacji ARKA.
W ciągu dwóch najbliższych miesiącach trasa akcji będzie prowadziła przez Katowice, Cieszyn, Opole, Kraków, Rzeszów, Warszawę, Bydgoszcz i Gdańsk.
W działanie już są zaangażowani uczestnicy z ponad 100 miast, a książki zbierają pracownicy Grupy Kęty, Lasów Państwowych, Makro, Galerii Sfera, Zakładu Gospodarki Odpadami oraz szkoły i przedszkola w całej Polsce.

Środki, które zebrano podczas przedsięwzięcia już umożliwiły wsparcie ponad 2 tys. dzieci z Bielska-Białej i okolic. Dodatkowo są dla nich prowadzone warsztaty.

Więcej informacji www.ksiazkawspierabohatera.pl

Akcja prowadzona przez Fundację ARKA jest dla osób, które lubią ludzi, książki i środowisko. Ta inicjatywa łączy w kilka aspektów - ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Podczas akcji zbierane są od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, a następnie organizowane kiermasze. Tym samym książki dostają „drugie życie”, za zebrane środki są kupowane bilety do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych.

- W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, robienie czegoś dla innych.  Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości - mówią organizatorzy.

Warto przypomnieć, że Światowy Dzień Książki został ustanowiony przez UNESCO w 1995 r. Ma za zadanie promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.