Niedługo ruszy sezon w arboretum w Kudypach

Od 15 kwietnia na swoje ścieżki zaprasza Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Na odwiedzających ogród jak zwykle czeka dużo atrakcji.
12.04.2021 | Paulina Rutkowska, Nadleśnictwo Kudypy

Od 15 kwietnia na swoje ścieżki zaprasza Leśne Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Na odwiedzających ogród jak zwykle czeka dużo atrakcji.

W tym roku leśny ogród botaniczny będzie otwarty zgodnie z planem. W czasach covidowych obostrzeń spacer leśnymi ścieżkami to jedna z bezpieczniejszych propozycji spędzenia wolnego czasu.  W nowym sezonie czeka na odwiedzających kilka nowości.

Więcej informacji na stronie Nadleśnictwa Kudypy 

Leśne Arboretum to jedyny w województwie warmińsko-mazurskim las przekształcony w ogród botaniczny. Na powierzchni 15 ha każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz poznawania bogatej kolekcji drzew i krzewów (ponad 1000 gatunków i odmian) można tam miło rekreacyjnie spędzić czas. Zróżnicowana rzeźba terenu, gęsta sieć ścieżek, kładek i mostków, zakątki „Leśnika” i „Pszczelarza”, interaktywne tablice dydaktyczne – wszystko to sprawia, że po arboretum można spacerować godzinami i za każdym razem odkrywać nowe tajemnice.

Arboretum jest czynne codziennie (również w niedzielę i święta) w godzinach 9.00 – 18.00.

W czerwcu i lipcu czas zwiedzania ogrodu jest wydłużony do godziny 20.00. Wstęp do Arboretum jest płatny: bilet ulgowy kosztuje 5 zł a normalny 8 zł. Od tego roku w ogrodzie jest honorowana Karta Dużej Rodziny

Co warto zrobić w Arboretum:

- zwiedzić ogród z wykorzystaniem aplikacji „Leśne Arboretum”

- zagrać w grę terenową – quest „Wyprawa po Leśnym Arboretum Warmii i Mazur” – ulotka z gra do pobrania przy kasie lub aplikacja do pobrania na 

- poleżeć w hamaku w „Kąciku Relaksu”

- przejść boso po ścieżce zmysłów

- zajrzeć do 300-letniej barci na „Ścieżce Pszczelarza”.