Narciarze nie błądzili [WIDEO]

Mimo zmiennej pogody w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.
12.12.2016 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Mimo zmiennej pogody w Mucznem wciąż panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa biegowego.

Na trasach jest prawie pół metra śniegu, a Stowarzyszenie „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie” na bieżąco ratrakuje trasę w kierunku Tarnawy. Narciarze na trasach biegają również nocami.

- Kilka dni temu odebrałem telefon z prośbą o wezwanie GOPR na pomoc błądzącym turystom, którzy jakoby nadają z lasu sygnały świetlne - ujawnia Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. Okazało się jednak, że to tylko światła czołówek narciarzy, biegających świetnie przygotowaną trasą. 


Codziennie na trasie można spotkać trenujących biegaczy, których przyciąga nowe zaplecze hotelowe Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

- Przyjeżdżają ludzie z centralnej Polski, są i miejscowi - mówi Ewelina Górna-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. - Niektórzy mówią wprost, że już przygotowują się do III edycji bieszczadzkiego biegu narciarskiego „Tropem żubra”, który odbędzie się w Mucznem już 4 lutego.

Łącznie w okolicy Mucznego istnieje ponad 17 km tras, w ciągłym utrzymaniu jest 6-kilometrowa pętla w kierunku Tarnawy Niżnej.