Najlepsi strzelcy są w RDLP w Gdańsku [wideo]

Najlepsi spośród elity Straży Leśnej wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych walczyli o strzeleckie laury. Puchar trafił do gdańskich leśników.
30.11.2016 | Olga Ciemnoczołowska, rzecznik prasowy RDLP w Zielonej Górze

Najlepsi spośród elity Straży Leśnej wszystkich regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych walczyli o strzeleckie laury. Puchar trafił do gdańskich leśników.

Trzydniowe szkolenie połączone z zawodami (22-24 listopada) odbyło się na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego „Leśnik" w Łagowie (RDLP Zielona Góra). Pierwszego dnia strażnicy leśni doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Szkolenie praktyczne zostało przeprowadzone w Krośnie Odrzańskim na strzelnicy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Natomiast drugiego dnia rozegrano IX Strzeleckie Mistrzostwa Polski Straży Leśnej o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Tytuł mistrzowski indywidualnie wywalczył Rafał Szadkowski, komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kolbudy, zaś reprezentacja z RDLP w Gdańsku  drużynowo stanęła na najwyższym miejscu na podium.

Rafał Szadkowski w strzelaniu dynamicznym zajął drugie miejsce, w statycznym szóste. Komendant z  Nadleśnictwa Kolbudy był bezkonkurencyjnyw dwuboju, czyli w punktacji ogólnej, co zapewniło mu zwycięstwo.

Podczas szkolenia w Łagowie zaprezentowano także przydatny sprzęt i nowoczesne technologie wspierające Straż Leśną w ochronie lasów przed szkodnictwem, w tym systemy obserwacji lasu i monitoringu wizyjnego, drony oraz motocykle patrolowe.

Drużynowa klasyfikacja generalna:

Miejsce 1: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku
Miejsce 2: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie
Miejsce 3: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie