Muzyka z leśnego tła w Łazienkach

W Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie w ostatni weekend leśnicy już po raz trzeci zorganizowali koncert pod hasłem „Z lasem w tle”.
28.07.2017 | Maciej Pawłowski, rzecznik RDLP w Warszawie

W Amfiteatrze Łazienek Królewskich w Warszawie w ostatni weekend leśnicy już po raz trzeci zorganizowali koncert pod hasłem „Z lasem w tle”.

Pierwsi artyści, na próbie, pojawili się na scenie Amfiteatru przed południem. Łazienki przystawał by posłuchać co się dzieje. Ok. piętnastej scena zamilkła, by ponownie rozbrzmieć godzinę później.

Słoneczna pogoda zachęcała do spacerów i spotkań z przyrodą, dlatego widownia Amfiteatru powoli się wypełniała. Kilka minut po 16 ze sceny popłynęły pierwsze dźwięki – był to sygnał, że za chwilę zacznie się koncert. Niezwykły z kilku powodów: zorganizowany i prowadzony przez warszawskich leśników, inspirowany lasem i przyrodą, ale także dający możliwość spotkania i rozmowy z leśnikami. 

Jako pierwsi na scenie Amfiteatru wystąpili leśnicy z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Leśna Brać”, którzy wspólnie z zespołem „The Woods” przekonali gości, że muzyka grana na rogach myśliwskich doskonale komponuje się z brzmieniem rockowych gitar i perkusji. Ich występ sprawił, że atmosfera na widowni rozgrzała się. Druga część koncertu to występ Grażyny Łobaszewskiej z zespołem. Wspaniałe przeboje w niepowtarzalnych aranżacjach tak oczarowały publiczność, że nie chciała wypuścić artystów ze sceny.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że warszawiacy i goście tłumnie odwiedzali Łazienki także w niedzielę. Wielu z nich postanowiło zatrzymać się na dłużej przy stanowiskach edukacyjnych przygotowanych przez Nadleśnictwo Celestynów. Wszystko było gotowe na drugą odsłonę koncertu „Z lasem w tle”. Kilka minut po godzinie 15 nad Warszawę nadeszła jednak ulewa, która zmusiła organizatorów do wcześniejszego zakończenia koncertu.

Na kolejną edycję koncertów „Z lasem w tle” warszawscy leśnicy zapraszają w przyszłym roku.