Leśniczka z werwą

Znamy już wyniki głosowania publicznego w III edycji Plebiscytu „Polacy z Werwą”. Wśród czternastu finalistów znalazła się Anna Pikus, naczelniczka Wydziału Edukacji i Udostępniania Lasu DGLP.
28.06.2016 | materiały prasowe

Znamy już wyniki głosowania publicznego w III edycji Plebiscytu „Polacy z Werwą”. Wśród czternastu finalistów znalazła się Anna Pikus, naczelniczka Wydziału Edukacji i Udostępniania Lasu DGLP.

W ostatnim etapie konkursu jury wybierze laureata spośród dwóch osób wskazanych w każdej z siedmiu kategorii. Nazwiska wyróżnionych poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 9 października 2015 roku w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Do 6 września br. można było oddać głos na swojego faworyta w akcji, której celem jest wyłonienie młodych, wybitnie uzdolnionych ludzi, których projekty i rozwiązania przyczyniają się do budowy nowoczesnej Polski. Ostatecznie, decyzją internautów oraz klientów stacji paliwowych PKN ORLEN w finale znaleźli się:

  • w kategorii Medycyna: dr n. med. Michał F. Kamiński, dr n. med. Ewa Wunsch;
  • w kategorii Nauka: dr hab. Marta Bucholc, prof. dr hab. Dariusz Jemielniak;
  • w kategorii Ochrona środowiska: Karolina Gil, Anna Pikus;
  • w kategorii Design i architektura: Katarzyna Skórzyńska, Katarzyna i Wojciech Sokołowscy;
  • w kategorii Innowacje w biznesie: Jakub i Małgorzata Fraszkowie, Jakub Krzych;
  • w kategorii Kultura i sztuka: Honorata Martin, Grzegorz Zariczny;
  • w kategorii Sport: Ewelina Marcisz, Michał Szyba.

O wyborze laureatów zadecyduje kilkuosobowe gremium, przydzielone osobno każdej z kategorii. W tym roku zespołom jurorskim przewodniczą: Jacek Bożek (Ochrona Środowiska), prof. Zbigniew Gaciong (Medycyna), prof. dr hab. Andrzej Mencwel (Nauka), Tomasz Majewski (Sport), Mikołaj Grabowski (Kultura i sztuka), Tomasz Sielicki (Innowacje w biznesie) oraz Tomasz Konior (Design i architektura).

Każdy z laureatów uhonorowany zostanie przez PKN ORLEN statuetką autorstwa Pawła Althamera oraz nagrodą w wysokości 50 tysięcy złotych, która może być przeznaczona na kontynuację działalności zawodowej.

„Polacy z werwą" to także Nagroda Specjalna. Jej laureata wybiera kapituła, w skład której wchodzą przewodniczący składów jurorskich, przedstawiciele patronów medialnych oraz Jacek Krawiec, prezes PKN ORLEN.

Gala „Polacy z Werwą" będzie retransmitowana 10 października 2015 roku, o godz. 17.00, w telewizji TVN.