Leśni goście na Dniach SGGW

Lasy Państwowe tradycyjnie zagościły w starym kampusie SGGW. 22-23 maja na warszawskim Ursynowie po raz kolejny obchodzono Dni SGGW.
28.07.2017 | Bogumiła Grabowska, CILP

Lasy Państwowe tradycyjnie zagościły w starym kampusie SGGW. 22-23 maja na warszawskim Ursynowie po raz kolejny obchodzono Dni SGGW.

Impreza co roku przyciąga rzesze warszawiaków oraz kandydatów zainteresowanych studiami na najlepszej uczelni rolniczej w kraju. Wśród przygotowanych przez uczelniane wydziały, koła naukowe oraz organizacje studenckie stoisk, znalazły się również namioty Lasów Państwowych.

W tym roku odwiedzających przyjmowali pracownicy nadleśnictw wchodzących w skład leśnych kompleksów promocyjnych „Lasy Beskidu Śląskiego” i „Lasy Warszawskie” oraz Nadleśnictwa Gdańsk.

Goście mogli pomierzyć ścięte drzewo, przekonać się, jak ciężko jest postawić drewniany stos, zbudować od podstaw domek z drewna czy przepiłować drewnianą kłodę.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii we współczesnym leśnictwie prezentowali pracownicy Nadleśnictwa Jabłonna, którzy na piknik przywieźli ze sobą oktokopter. Zdjęcia wykonane tą maszyna pomogą w przyszłości złożyć mapę podwarszawskiego nadleśnictwa.

Odważniejsz dzieci mogli pogłaskać gigantyczne modele pszczoły i kleszcza. Na łasuchów czekały zaś przetwory z darów lasu oraz upieczone specjalnie na tę okazję ciasteczka z igłami sosny.

Tegoroczne Dni SGGW były elementem obchodów 200-lecia uczelni.