Już działa „Zaczytana biblioteka”

Z okazji Dnia Dziecka Lasy Państwowe wraz z Fundacją Zaczytani.org zapraszają do „Zaczytanej biblioteki” w Ożannie.
15.06.2021

Z okazji Dnia Dziecka Lasy Państwowe wraz z Fundacją Zaczytani.org zapraszają do „Zaczytanej biblioteki” w Ożannie.

Lasy Państwowe zachęcają do pielęgnowania w sobie dziecka, ciągłych poszukiwań, zadawania pytań otaczającemu światu, dziwienia się i zaskakiwania otaczającą nas przyrodą. Naturalnymi sprzymierzeńcami tych poszukiwań i odkryć są książki. Jak wynika z badań Stanu Czytelnictwa w Polsce przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową co raz częściej sięgamy po książki. Czytelnictwo w 2020 r. wzrosło o 5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Dlatego też, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do książek powstają społeczne biblioteki.

1 czerwca Lasy Państwowe wraz z Fundacją Zaczytani.org. w ramach projektu „Zaczytane biblioteki” uruchomiły wspólną bibliotekę dla mieszkańców i odwiedzających Ożannę (województwo podkarpackie). Biblioteczka stanie w  Świetlicy Środowiskowej w Ożannie, będzie ogólnodostępna i wyposażona także w wydawnictwa Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Dzięki temu przedsięwzięciu wspieramy lokalną społeczność poprzez edukację, promocję czytelnictwa oraz zwiększenie dostępu do literatury.

„Zaczytana Biblioteka” to niezwykła inicjatywa, ponieważ czytelnicy będą mogli, nie tylko spędzić czas przy książce w świetlicy, ale także zabrać ulubioną pozycję ze sobą do domu, a Fundacja Zaczytani.org stale będzie uzupełniać księgozbiór! W ten sposób promowana jest idea bookcrossingu, czyli dzielenia się książką.