Finałowe rozgrywki w Hajnówce

Mnóstwo emocji, wrażeń i duch sportowej rywalizacji przyświecały tegorocznej edycji Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce.
28.07.2017 | Paulina Król, Nadleśnictwo Hajnówka

Mnóstwo emocji, wrażeń i duch sportowej rywalizacji przyświecały tegorocznej edycji Pucharu Polski Nordic Walking w Hajnówce.

W tym roku był to puchar szczególny, bowiem w Nadleśnictwie Hajnówka odbywał się finał klasyfikacji generalnej. Na finał pucharu przyjechali zawodnicy nie tylko z całego kraju, ale i zza granicy. Zawodnicy, każda drużyna miała na sobie kolorowe koszulki, nie tylko rywalizowali, ale także doskonale się bawili w swoim towarzystwie. Nic więc dziwnego, że wykonali wspólną radosną zumbę.

W zawodach, które rozegrały się 10 września, wzięło udział aż 938 osób, kolejnych 30 zawodników walczyło w mini nordic walking. Zawody odbyły się w kilku kategoriach, ustanowionych ze względu na wiek i płeć, a także dystans (półmaraton, 15 km, 10 km, 5 km, mini nordic walking.

Poza samymi zawodami na terenie osady Nadleśnictwa Hajnówka pojawiły się również inne atrakcje. W Miasteczku Zawodów można było odwiedzić stoisko LKP Puszcza Białowieska, cieszyło się ono wyjątkowym zainteresowaniem. Tam też można było sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, a także odebrać bilety na przejazdy wąskotorową kolejką leśną.

Przedstawiciele trzech puszczańskich nadleśnictw zadawali pytania o ptaki, ssaki i inne zwierzęta, a także rośliny i historię Puszczy Białowieskiej, zaś uwieńczeniem quizu były zagadki związane z tropami zwierząt odbite w piasku.

Poza stoiskiem LKP Puszcza Białowieska uczestnicy mogli również odwiedzić stoiska Białowieskiego Parku Narodowego, szlaku rowerowego Green Velo, LOT Region Puszczy Białowieskiej, przedstawicieli lokalnych firm i urzędów. Dla dzieci dodatkowo zaplanowano rozrywki na placu zabaw.

Na uroczystym finale był obecny prezes Polskiej Federacji Nordic Walking Olgierd Bojke, starosta powiatu hajnowskiego Mirosław Romaniuk oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka Grzegorz Bielecki. Wydarzenie było objęte patronatem honorowym dyrektora generalnego Lasów Państwowych.