Finał „Biegam, bo lubię LASY” już za nami

Ponad 400 biegaczy zgromadził w niedzielę, 8 listopada , w uroczysku Zimne Doły, finał akcji organizowanej w ramach cyklu BiegamBoLubię LASY.
28.07.2017 | Olga Buczyńska

Ponad 400 biegaczy zgromadził w niedzielę, 8 listopada , w uroczysku Zimne Doły, finał akcji organizowanej w ramach cyklu BiegamBoLubię LASY.

Impreza rozpoczęła się rozgrzewką poprowadzoną przez trenerów akcji „Biegam, bo lubię”. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. W pierwszym biegu, na stracie stanęło 149 osób, natomiast drugi bieg przyciągnął znacznie więcej osób, które chciały spróbowac swoich sił. Na dłuższą trasę wystartowało aż 217 zawodników.
Odbyły się również biegi dla dzieci, którym organizatorzy przygotowali specjalne ścieżki biegowe (100 m i 200 m). Organizatorzy nie zapomnięli również o amatorach spokojniejszych dyscyplin. W zawodach nordic walking uczestniczyły 53 osoby.

Laureatami jesiennej edycji zawodów zostali:

w biegu na 10 km

  • Michał Orzeł , 0;34;43
  • Anna Górnicka - Antonowicz, 0;44;06

w biegu na 5 km

  • Piotr Tokarski 0;17;35
  • Dorota Czajkowska 0;22;35

Ideą cyklu imprez biegowych „Biegam, bo lubię Lasy” jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze! Łącznie akcja organizowana w podwarszawskim nadleśnictwie przyciągnęła niemal 1500 biegaczy. Najwięcej, bo aż 419 wstartowało  w ostatniej, jesiennej edycji.

Zobacz wyniki klasyfikacji generalnej


Impreza jest organizowana w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, dlatego uczestnicy biegów są zwolnieni z opłaty startowej. Na terenach lasów państwowych w ciągu ostatnich lat wyznaczono już 22 tys. km szlaków pieszych i ponad 4 tys. km rowerowych. W większości są to dukty, którymi można poprowadzić także trasy biegowe.

Akcja organizowana we współpracy z klubem BiegamBoLubię ma na celu promocję biegania, zdrowego stylu życia i zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych.
Sportowe wydarzenie przygotowały Lasy Państwowe we współpracy z Nadleśnictwem Chojnów i Clubem BBL.