Ekstremalnie po puszczy

Niespodziewane spotkania ze zwierzyną, urozmaicone krajobrazy leśne i sportowe wyzwania - to podsumowanie Rajdu 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiej, który odbył się w długi weekend majowy.
08.05.2015 | Piotr Siliniewicz

Rajd 360 Stopni w Puszczy Knyszyńskiej zwyciężył AR Team, w skład tej mistrzowskiej drużyny weszli uczestnicy mistrzostw świata. Maciej Dubaj, kapitan zespołu oraz Justyna Frączek kilka lat temu zajęli piąte miejsce w Portugalii na światowym czempionacie. Tym razem startowali z Maciejem Marcjankiem i Rafałem Bogackim.
Wygrali, pokonując przeszło 330-kilometrową trasę wyznaczoną w Puszczy Knyszyńskiej. Przejechanie tego dystatnsu zajęło im niespełna 31 godzin, tym samym o jedną godzinę i  czterdzieści minut wyprzedzili ekipę reprezentującą barwy organizatora Team 360 Stopni (Łukasz Warmuz, Agnieszka Korpal, Ireneusz Waluga i Marcin Zdziebło).

Zawody te były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy (Adventure Racing Euro Series).

Równolegle odbyły się zawody na krótszych trasach. Na 130-kilometrowym dystansie (krótkim) wygrali Maciej Więcek i Konrad Ciuraszkiewicz (Tetrahedron) – ich czas to 13 godzin i 48 minut.

- To był naprawdę doskonały rajd, zarówno pod względem sportowym jak i turystycznym. Puszcza Knyszyńska to wspaniałe miejsce. Mnóstwo zwierzyny, z którą spotykali się zawodnicy w ostępach leśnych, do tego budząca się do życia roślinność – podsumował imprezę Igor Błachut, dyrektor sportowy zawodów.

Rajd 360 Stopni odbył się dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku, Uzdrowiskiem Supraśl oraz Powiatem Białostockim.

Miłośnicy sportowych wyzwań będą mogli spróbować swoich sił podczas podobnych imprez w Giliwicach (9-10 maja) i w Warszawie (20-21 czerwca).