„Biegam bo lubię Lasy” już rozpoczęte

Las to doskonale miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Wiedzą o tym uczestnicy drugiej edycji kampanii „Biegam bo lubię Lasy”.
28.07.2017 | Piotr Gruszka, Nadleśnictwo Chojnów, Maciej Pawłowski, RDLP w Warszawie

Las to doskonale miejsce do uprawiania aktywności fizycznej. Wiedzą o tym uczestnicy drugiej edycji kampanii „Biegam bo lubię Lasy”.

Amatorzy biegania po leśnych ostępach spotkali się w niedzielę 21 lutego w uroczysku „Zimne Doły” na terenie Nadleśnictwa Chojnów.
Przygotowana przez leśników trasa biegowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Mimo deszczowej aury na starcie pierwszego, z czterech zaplanowanych na ten rok, biegów stanęło ponad 400 osób. Jako pierwsi sportowe zmagania rozpoczęli najmłodsi rywalizując na dystansie 300 metrów.

Dorośli biegacze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 kilometrów. Start poprzedziła wspólna rozgrzewka prowadzona przez profesjonalnych trenerów. Trudne warunki pogodowe nie odebrały uczestnikom dobrego humoru i radości z biegania po lesie.

Na wszystkich gości, którzy tego dnia przyjechali do uroczyska czekały również inne atrakcje. Chojnowscy leśnicy przygotowali interesujące zajęcia edukacyjne, w czasie których można było dowiedzieć się jak wygląda praca leśników w zimie, a także jak prawidłowo dokarmiać ptaki w tym trudnym dla nich okresie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z rozpoznawania tropów zwierząt leśnych.

Po zakończonym biegu na wytrwałych sportowców czekały pamiątkowe drewniane medale, a także posiłek regeneracyjny i dające ciepło ognisko. Na przekór pogodzie atmosfera w czasie wydarzenia była bardzo ciepła, a odrobina sportowej rywalizacji uwalniała dodatkową porcję endorfin.

Organizatorami „Biegam bo lubię Lasy” w Zimnych Dołach są: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Chojnów i Klub BBL. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy zaplanowali cztery edycje biegów – po jednej na każdą porę roku. Kolejne edycje biegów odbędą się: 17 kwietnia, 31 lipca i 23 października.