Najnowsze wiadomości z życia Lasów Państwowych i polskich lasów
Zapowiedzi wydarzeń organizowanych przez Lasy Państwowe lub związanych z polskimi lasami.
Lasy Państwowe podejmują ważne kroki w kierunku usystematyzowania problemu lasów wokół dużych miast. I tych terenów, wobec których wyrażane są oczekiwania zmniejszenia pozyskiwania drewna, rozwoju infrastruktury rekreacyjnej czy organizacji imprez masowych. Decyzja wydana przez kierownictwo LP wskazuje na potrzebę wyznaczania takich terenów i modyfikowania zasad ich zagospodarowania.
W Puszczy Białowieskiej masowo zamierają świerki zaatakowane przez kornika drukarza. Ofiarą padło pół miliona drzew na terenie trzech puszczańskich nadleśnictw. Drzewa umierają też w rezerwatach mieszczących się na trenach zarządzanych przez LP oraz w Białowieskim Parku Narodowym. LP rozpoczęły prace mające na celu zebranie informacji na temat stanu środowiska przyrodniczo-kulturowego w Puszczy.
Lasy Państwowe prowadzą liczne projekty transmisji na żywo. Na stronie Lasów Państwowych internauci mogą oglądać obrazy z kamer zainstalowanych przy paśniku żubrów oraz gniazd rybołowów, bocianów czarnych, orlików krzykliwych oraz czapli siwej.
Aplikacje Lasów Państwowych na smartfony i tablety.
„Echa Leśne” to bezpłatny kwartalnik, magazyn przyjaciół lasu. Ukazuje się od 1924 roku. Pismo jest skierowane do wszystkich osób odwiedzających Lasy Państwowe, przede wszystkim turystów, miłośników przyrody, rodziców z dziećmi, nauczycieli i wykładowców wyższych uczelni, studentów oraz partnerów handlowych LP i myśliwych.
Kampanie promocyjne oraz akcje realizowane przez Lasy Państwowe.
Informacje statystyczne i raporty o leśnictwie, publikacje promocyjne o Lasach Państwowych oraz materiały edukacyjne dla dzieci, młodzieży i nauczycieli. (Fot. Shutterstock/Africa Studio)
Zapraszamy do zapoznania się z infografikami przygotowanymi przez leśników.
Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 60 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich.
Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich - gwarantuje to ustawa o lasach. Jednak w szczególnych przypadkach nadleśniczy wprowadza okresowy zakaz wstępu do lasu na administrowanym przez nadleśnictwo terenie. Zawsze robi to, aby chronić przyrodę lub zapewnić bezpieczeństwo ludziom.