Głosuj na Karolinę

Ojcowie zwykle bardzo kochają swoje córki, a mamy troskliwie dbają o synków. Każdy, kto jest rodzicem wie, że to prawda. Córki leśniczego to jeszcze inna bajka i więź pomiędzy tatą leśniczym, a córką leśniczanką jest szczególnie mocna. Wiem coś o tym…
03.12.2014

Ojcowie zwykle bardzo kochają swoje córki, a mamy troskliwie dbają o synków. Każdy, kto jest rodzicem wie, że to prawda. Córki leśniczego to jeszcze inna bajka i więź pomiędzy tatą leśniczym, a córką leśniczanką jest szczególnie mocna. Wiem coś o tym…

Zadzwonił do mnie kilka dni temu leśniczy Andrzej z Bogdańca. Poznałem go wprawdzie nie w Bogdańcu ale na zajęciach Akademii Leśniczego w Łagowie ale miło się nam gawędziło. Andrzej z uzasadnioną dumą opowiadał mi o sportowej karierze córki Karoliny.

Karolina Kowalczyk uprawia strzelectwo sportowe i pomimo młodego wieku jest już bardzo utytułowaną zawodniczką i często pozuje ze złotym medalem:

11358.jpg

 

Posiada dwa rekordy świata i cztery rekordy Polski. Jest srebrną medalistką Mistrzostw Europy indywidualnie i drużynowo, a  w drużynie dwukrotnie zdobyła mistrzostwo świata!

11359.jpg

 

Ma stałe miejsce w kadrze naszego kraju i zakłada biało-czerwony dres, ale reprezentuje też barwy WKS Śląsk Wrocław. Nosi żołnierski mundur, ale wcześniej kontynuowała tradycje rodzinne w leśnym mundurze.

Karolina pochodzi z rodziny leśników. Był nim dziadek i brat, a dumny tata Andrzej jest wieloletnim leśniczym leśnictwa Wysoka w Nadleśnictwie Bogdaniec. Andrzej oraz jego brat Włodzimierz także mają swoje sukcesy w strzelectwie. Karolina zaraziła się wcześnie miłością do lasu i pasją sportową, ukończyła Technikum Leśne w Starościnie i rozwijając strzeleckie umiejętności  trafiła do wojskowego klubu we Wrocławiu.

„Słowo Sportowe” właśnie ogłosiło plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera roku 2014 na Dolnym Śląsku. Karolina bierze udział w tej zabawie i liczy na głosy poparcia jej kandydatury.

Aby zagłosować na leśniczankę Karolinę Kowalczyk wystarczy wysłać sms na nr 7157 o treści gala15 lub GALA.15

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 stycznia 2015.

Andrzej prosił mnie w telefonicznej rozmowie o poparcie kandydatury Karoliny w tym plebiscycie, a ja także gorąco zachęcam Was, aby na nią głosować.

Moje córki Olga i Iga wprawdzie nie uprawiają strzelectwa i nie uczestniczą w plebiscycie, ale wiedzą, że wiele dla mnie znaczą i jestem z nich bardzo dumny. Dlatego rozumiem prośbę Andrzeja i już oddałem głos na Karolinę.

Głosujcie zatem na Karolinę, a ja trzymam kciuki za powodzenie w plebiscycie i dalsze sukcesy sportowe córki leśniczego.

 

Leśniczy Jarek-lesniczy@erys.pl