X Szachowe Mistrzostwa Leśników w RDLP w Radomiu

Już w styczniu odbędą się X Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu.

Już w styczniu odbędą się X Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu.

Radomscy  i kieleccy leśnicy po raz kolejny udowodnią, że swoim potencjałem mogą rywalizować w mistrzowskich turniejach międzynarodowych. Spośród laureatów zostanie wyłoniona drużyna (cztery osoby), która będzie reprezentowała RDLP w Radomiu na XXVI Międzynarodowych Mistrzostwach Szachowych Polski Leśników w Orzechowie (RDLP w Szczecinku) w 2018 r., a turniej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu jest tylko rozgrzewką przed tymi mistrzostwami.

Plakat_2018_Szachowe_Mistrzostwa_Leśników_im_Przygodzkiego.png


W mistrzostwach będzie można wypełnić normę na II kategorię szachową. Po raz kolejny w zawodach udział wezmą także przyszli leśnicy – uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku, a także nauczyciele.

Mistrzostwa organizuje RDLP w Radomiu we współpracy z Zespołem Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku, Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Radomskiego, Międzyregionalną Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego i Ziemi Radomskiej, Polskim Towarzystwem Leśnym Świętokrzysko-Radomskim Oddziałem w Radomiu oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Oddział w Radomiu.