Odnawialna energia dla łódzkiej dyrekcji

Budynek łódzkiej dyrekcji Lasów Państwowych wkrótce przejdzie ekomodernizację. Niedługo na dachu siedziby zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.
11.12.2019 | Alicja Sitek, Patrycja Szustakowska, RDLP w Łodzi

Budynek łódzkiej dyrekcji Lasów Państwowych wkrótce przejdzie ekomodernizację. Niedługo na dachu siedziby zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

Montaż instalacji ma być przeprowadzony na przełomie 2019 i 2020 r., a jej wartość wynosi ok, 198 tys. zł. Instalacja ma mieć moc 45,76 kWp.

Podstawowym celem inwestycji jest zmniejszenie rocznego zużycia energii elektrycznej w budynku. Według szacunków, projektowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli na 40 proc. w ciągu roku, a podczas słonecznych dni budynek może być samowystarczalny pod względem zapotrzebowania w energię elektryczną.

Łódzka dyrekcja LP otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Fundusz w 60 proc. pokrył koszt inwestycji.

W ramach projektu planowane jest także utworzenie na terenie RDLP w Łodzi punktu ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Będzie on dostępny dla wszystkich posiadaczy elektrycznych aut!

Więcej o projekcie LP „Las energii”

 

Z roku na rok rośnie zainteresowanie nowoczesnymi odnawialnymi źródłami energii (OZE). Wykorzystanie OZE przyczynia się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości powietrza w Polsce.

Lasy Państwowe realizują projekt „Odnawialne źródła energii podstawą zaopatrzenia w energię elektryczną budynków i środków transportu PGL LP”, który zakłada działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i efektywności energetycznej, redukcji emisji gazów cieplarnianych, promocji odnawialnych źródeł energii i pojazdów elektrycznych.