Nie żyje Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku

W poniedziałek, 4 listopada, zmarł Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku. Miał 67 lat.
05.11.2019 | Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku

W poniedziałek, 4 listopada, zmarł Andrzej Modrzejewski, dyrektor RDLP w Szczecinku. Miał 67 lat.

Andrzej Modrzejewski z Lasami Państwowymi związany był od blisko czterdziestu lat. Dwukrotnie zarządzał Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Szczecinku, był też nadleśniczym w Nadleśnictwie Okonek, a w nadleśnictwach Leśny Dwór i Czarne Człuchowskie pracował jako nadleśniczy terenowy.

Urodził się w czerwcu w 1952 r. w Warszawie, gdzie w 1976 r. ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Leśnym.

Stanowisko dyrektora po raz pierwszy piastował w latach 1992-2009, później ponownie od 2015 r.

Od 1980 r. był członkiem NSZZ Solidarność oraz przewodniczącym Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej przy dyrekcji regionalnej w Szczecinku. Działał w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Był społecznikiem.  

Andrzej Modrzejewski miał też na swoim koncie działalność polityczną. Zasiadał w Radzie Powiatu Szczecineckiego oraz uzyskał mandat do Rady Miasta Szczecinka w kadencji 2010-2014.

W 2010 r. kandydował w wyborach burmistrza Szczecinka. W ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Andrzej Modrzejewski był wielokrotnie odznaczony m.in. brązową i srebrną odznaką LOK, odznaką „Zasłużony dla województwa słupskiego”, srebrną odznaką SITLiD oraz  brązowym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 8 listopada o godz. 12.00 w Kościele Mariackim pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.