eFaktura promuje proekologiczne postawy

PGE Obrót wspólnie z Lasami Państwowymi zachęcają do wyboru elektronicznej formy rozliczeń, jaką jest eFaktura. Co roku w Polsce wysyłanych jest ponad 1,5 mld faktur, do ich wyprodukowania potrzebne jest ponad 250 tys. drzew. Zamiast zużywać drewno na papier do faktur, lepiej wyprodukować z niego bardziej niezbędne przedmioty, które posłużą o wiele dłużej.
30.10.2019

PGE Obrót wspólnie z Lasami Państwowymi zachęcają do wyboru elektronicznej formy rozliczeń, jaką jest eFaktura. Co roku w Polsce wysyłanych jest ponad 1,5 mld faktur, do ich wyprodukowania potrzebne jest ponad 250 tys. drzew. Zamiast zużywać drewno na papier do faktur, lepiej wyprodukować z niego bardziej niezbędne przedmioty, które posłużą o wiele dłużej.

Spółka zajmująca się w GK PGE sprzedażą energii elektrycznej i paliwa gazowego, obsługująca ponad 5 mln klientów, zachęca do świadomego ograniczania zużycia papieru. Promuje postawy proekologiczne podkreślając, jak duży wpływ na środowisko naturalne ma codzienny styl życia i wynikające z tego działania.

- Stawiamy na odpowiedzialność i zrównoważony rozwój, na każdym poziomie rozwoju biznesu. W przypadku PGE Obrót, chcemy nie tylko informować klientów, ze mogą zrezygnować z papierowego rachunku na rzecz elektronicznego, chcemy także honorować takie decyzje konsumentów. Dlatego przejście na eFakturę zostanie potwierdzone specjalnym certyfikatem przesyłanym drogą elektroniczną– mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE SA.

Elektroniczna faktura trafia do klienta w momencie wystawienia, a jej opłacenie to zaledwie kilka kliknięć, bez konieczności wychodzenia z domu i wypełniania druków polecenia przelewu w banku, czy na poczcie. eFaktura jest dostępna po zalogowaniu się w elektronicznym Biurze Obsługi Klienta PGE eBOK: www.ebok.gkpge.pl. To również stała kontrola nad rachunkami dzięki powiadomieniom o zbliżającym się terminie płatności lub o braku terminowej wpłaty.

Faktury elektroniczne w systemach internetowych są chronione wybranym przez klienta hasłem. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że dokumenty trafią w niepowołane ręce.

Jak zapowiada Robert Choma, prezes zarządu PGE Obrót, z czasem mają być wprowadzone dodatkowe korzyści dla osób, które decydują się przejść na eFakturę, np. rabaty na zakupy elektroniczne w PGE eSklep. - Ścieżkę rozwoju naszych usług wyznaczają klienci wraz ze swoimi potrzebami. Wyraźnie widzimy, że jednym z głównym oczekiwań jest łączenie komfortu w zakresie obsługi, z troską o środowisko naturalne w naszym otoczeniu.

Co roku w Polsce wysyłanych jest ponad 1,5 mld faktur, do ich wyprodukowania potrzebne jest aż 255 tys. drzew. Zamiast jednak zużywać drewno na papier do faktur, lepiej wykorzystać je do wytworzenia trwalszych i bardziej niezbędnych przedmiotów, które mogą posłużyć o wiele dłużej.

- Drewno to najbardziej ekologiczny i w pełni odnawialny surowiec. W Polsce co roku pozyskujemy dużo mniej drewna niż go przyrasta, dlatego nie tylko powierzchnia, ale i zasobność naszych lasów stale rośnie. Niezależnie od tego popieramy wszelkie działania na rzecz bardziej racjonalnego wykorzystywania tego materiału. Pamiętajmy, że nie tylko żywe drzewo, ale też drewno z niego, zamienione w określony przedmiot, jest wciąż magazynem CO2. Na pewno lepiej niż na papier, wykorzystać drewno do produkcji przedmiotów trwałych, które posłużą nam bardzo długo, wiążąc przez cały ten czas dwutlenek węgla i przyczyniając się w ten sposób do poprawy klimatu mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Warto pamiętać, że Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, czyli średnio aż tysiąc w ciągu minuty. Leśnicy sadzą je w miejscach, gdzie wycięli wcześniej drzewa na potrzeby polskiej gospodarki i rodzin (odnowienia) oraz tam, gdzie lasu dotąd nie było, np. na nieużytkowanych już gruntach porolnych (zalesienia). Dziś Polska jest pokryta lasami w prawie 30 proc., ich powierzchnię powiększono o ok. połowę od końca wojny

30 lat temu, na początku przemian ustrojowych, na każdego Polaka przypadało średnio 99 drzew w lasach w zarządzie LP. Dziś, mimo że liczba ludności nie zmieniła się istotnie od tamtego czasu,  jest to już średnio 161 drzew per capita – o 63 więcej.