XIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany" im. redaktora Andrzeja Zalewskiego

Dwudziestu sześciu gawędziarzy z całej Polski wystąpi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 16 maja. Staną oni do rywalizacji o tytuł najlepszego bajarza.

Dwudziestu sześciu gawędziarzy z całej Polski wystąpi w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 16 maja. Staną oni do rywalizacji o tytuł najlepszego bajarza.

Opowiedzą niezwykłe historie pobudzające do refleksji na temat kultury obcowania z lasem. Występy odbędą się w Muzeum Leśnictwa – Powozowni.

Popisy oratorskie oceni jury składające się z leśników, polonistów i dziennikarzy, które swój werdykt ogłosi w dniu następnym, 17 maja. Uroczystość podsumowania konkursu i ogłoszenia wyników wzbogaci spektakl „100 lat Niepodległej” w wykonaniu uczniów z Technikum Leśnego w Białowieży.

Informacja o wydarzeniu także na stronie OKL w Gołuchowie

Organizatorzy zaplanowali również niespodziankę muzyczną. Pierwszego dnia konkursu, o godz. 18.00 w Powozowni wystąpią Filharmonicy poznańscy z koncertem „Partytura a natura, czyli przyroda w muzyce".

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Współorganizatorami konkursu są Centrum Informacyjne Lasów Państwowych i Biuro Nasiennictwa Leśnego w Warszawie. Patronat medialny sprawują TVP3 Poznań, Radio Poznań, „Echa Leśne" „Przegląd Leśniczy" „Las Polski", portal edukacji ekologicznej ekoedu.com.pl.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do słuchania leśnych gawęd, typowania swoich faworytów oraz udziału w koncercie.