Trzecia edycja Grand Prix bbl LASY Chojnów 2017

Po wielkim sukcesie dwóch poprzednich edycji startujemy z trzecią edycją Grand Prix bbl LASY Chojnów 2017. Pierwszy bieg odbędzie się już 26 lutego, tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Po wielkim sukcesie dwóch poprzednich edycji startujemy z trzecią edycją Grand Prix bbl LASY Chojnów 2017. Pierwszy bieg odbędzie się już 26 lutego, tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Tegoroczny limit w poszczególnych biegach został zwiększony do 450 uczestników. Aż 400 numerów startowych będzie dla biegaczy a 50 dla chodziarzy. Zwiększenie liczby miejsc dla uczestników, to ukłon w stronę miłośników aktywnego spędzania czasu.

Sukces poprzedniej edycji biegów przekonał organizatorów, że warto zwiększyć limit miejsc. We ubiegłym roku, we wszystkich czterech biegach na terenie Nadleśnictwa Chojnów wystartowało 1544 osób.

W tym roku, pierwszy bieg cyklu odbędzie się już 26 lutego, tradycyjnie na terenie Nadleśnictwa Chojnów.

Na biegi będzie można zapisać się przez www.kalendarzbiegowy.pl 
oraz  http://zapisy.sts-timing.pl

Po zsumowaniu wyników z czterech edycji biegów BiegamBoLubię LASY, organizowanych na terenie Nadleśnictwie Chojnów, sklasyfikowani zostaną uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej trzech biegach.

Zapraszamy także najmłodszych na biegi dla dzieci SportGeneracja oraz wszystkich na marsz Nordic Walking „ChodzęBoLubię LASY".

Jak zwykle organizatorzy zapewnią także dodatkowe atrakcje. Przy leśnych stoiskach edukacyjnych uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z tym, jak wygląda praca leśnika i na czym polega prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej. Po każdym biegu będzie można się ogrzać przy ogniskach oraz posilić poczęstunkiem przygotowanym przez Nadleśnictwo Chojnów. 

Terminy biegów tegorocznej edycji:

  • BiegamBoLubię LASY Zimą - 26 lutego
  • BiegamBoLubię LASY Wiosną - 9 kwietnia
  • BiegamBoLubię LASY Latem - 23.lipca
  • BiegamBoLubię LASY Jesienią - 22 października 


BiegamBoLubię LASY powstał, by zachęcić do uprawiania sportu na terenach leśnych, biegania na świeżym powietrzu i poznania nowych, nieodkrytych dotąd zielonych ścieżek. Kto do tej pory biegał tylko po asfaltowych ulicach miasta, dzięki akcji BBL LASY i gościnności Nadleśnictwa Chojnów może sprawdzić, co woli.
Bieganie po lesie to coś dla ciała i ducha, potwierdzi to chyba każdy, kto miał okazję być z nami podczas poprzednich edycji BiegamBoLubię LASY.

Więcej informacji: www.biegambolubie-lasy.pl

BBL LASY to cykl czterech leśnych biegów w formule Grand Prix. Biegacze mają do pokonania dystans 5 lub 10 kilometrów, biegi odbywają się w czterech różnych porach roku. Po każdym biegu uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal. Imprezy organizuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, Club BBL i Nadleśnictwo Chojnów.