Maraton Rowerowy Lang Team w Mucznem

Już w sobotę 21 września w Mucznem w Bieszczadach odbędzie się wyjątkowy Maraton Rowerowy Lang Team pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka”.

Już w sobotę 21 września w Mucznem w Bieszczadach odbędzie się wyjątkowy Maraton Rowerowy Lang Team pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka”.

Miłośnicy kolarstwa górskiego będą się ścigać na 48-kilometrowej trasie Grand Fondo. Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Limit startujących wynosi 200 osób, a wpisowe tylko 30 złotych!

To będą wyjątkowe zawody. Muczne to przepiękne miejsce, które przyciąga turystów wieloma atrakcjami i krajobrazami powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team..  To także fantastyczny teren do ścigania na rowerach górskich. Ten wyjątkowy maraton organizujemy wspólnie z prężnie działającym Nadleśnictwem Stuposiany. Ustaliliśmy limit dwustu startujących, gydż trasa jest naprawdę wymagająca. Mamy jeden dystans Grand Fondo i jestem przekonany, że będzie to nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają MTB.

 Szczegóły dotyczące trasy i zapisów znajdują się na www.langteammaratony.pl

Muczne to niewielka osada leśna położona w Bieszczadach w dolinie górnego Sanu. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z początku XIX w. Po II wojnie światowej Muczne zupełnie opustoszało, nie zachował się żaden dom. Dziś jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków Bieszczad. Przez te przepiękne zakątki oraz ciekawe miejsca historyczne poprowadzą trasy rowerowych zmagań.

Maraton Rowerowy Lang Team pod hasłem „Tylko dla orłów – tropem żubra, niedźwiedzia i wilka” będzie nie lada wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych kolarzy górskich. Dystans Grand Fondo – jedyny rozgrywany w Mucznem – wynosi 48 km., a trasa wiedzie przez bieszczadzkie wzniesienia sięgające tysiąca metrów nad poziomem morza. W zawodach może wystartować maksymalnie 200 kolarzy.

LANG plakatv2.jpg

 

Będzie prowadzona jedna klasyfikacja – open. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe – 1500 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie miejsce. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 4-10 otrzymają po 150 zł. Oprócz tego dla najlepszych przewidziano także nagrody rzeczowe.

W Mucznem oprócz dystansu Grand Fondo odbędzie się także Parada Rodzinna przeznaczona dla najmłodszych i ich rodziców. To przejazd rekreacyjny, bez rywalizacji, który odbywa się w radosnej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Do tego atrakcje w miasteczku zawodów, wspaniałe krajobrazy i możliwość spotkania najlepszych zawodników.

Zapisywać się będzie można także bezpośrednio w Biurze Zawodów w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem w piątek 20 września w godz. 16-19 oraz w sobotę 21 września w godz. 8-10.30.