Festiwal Tydzień z Puszczą Białowieską

Pierwszy Festiwal Tydzień z Puszczą Białowieską rozpocznie się już w najbliższą sobotę 14 września. Przez siedem dni zaplanowano aż 50 różnych wydarzeń.

Pierwszy Festiwal Tydzień z Puszczą Białowieską rozpocznie się już w najbliższą sobotę 14 września. Przez siedem dni zaplanowano aż 50 różnych wydarzeń.

Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się 14 września o godz. 10:00 podczas finału zawodów Nordic Walking w Hajnówce. Przez kolejnych siedem dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń.

Będzie można wybrać wśród wielu atrakcji -  spacerów, wycieczek, rajdów rowerowych po polskiej i białoruskiej części Puszczy, grzybobrania, leśnego kina letniego, a także warsztatów kulinarnych, fotograficznych, plastycznych i artystycznych oraz wykładów, prelekcji i seminariów. Nie zabraknie także wypraw na rykowisko i wspólnego ogniska.

Dopełnieniem będą wydarzenia towarzyszące:

  • warsztaty lepienia z gliny,
  • wystawa obrazów i rzeźb przedstawiających walory przyrodnicze Puszczy Białowieskiej,
  • spływy kajakowe.

Strona Festiwalu Tydzień z Puszczą Białowieską

Festiwal Tydzień z Puszczą Białowieską to pierwsze tego typu wydarzenia organizowane wspólnie przez puszczańskie nadleśnictwa: Hajnówka, Białowieża, Browsk, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy oraz lokalny samorząd (Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Urząd Gminy Białowieża, Urząd Gminy Narewka).

Festiwal ma na celu promocję Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska i całego regionu, także lokalnych przedsiębiorców. Dodatkowe informacje na temat projektu, aktualny program oraz listy lokalnych miejsc, które włączyły się w organizację Festiwalu znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej pod adresem www.tydzienzpuszczabialowieska.pl.

Festiwal odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO i patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Leśnicy serdecznie zapraszają do udziału!