Czwarta edycja Grand Prix Biegam, bo lubię Lasy!

Już w niedzielę 25 lutego w pobliżu Warszawy, w uroczysku Zimne Doły wystartuje zimowa odsłona Biegam, bo lubię Lasy.

Już w niedzielę 25 lutego w pobliżu Warszawy, w uroczysku Zimne Doły wystartuje zimowa odsłona Biegam, bo lubię Lasy.

Na starcie pojawi się 400 biegaczy i 50 pasjonatów nordic-walking. W pięknej leśnej atmosferze rywalizować będą na dystansach 5 i 10 kilometrów. Udział w biegach wezmą również najmłodsi – specjalnie dla nich przygotowano bieg Sport Generacja.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godz. 11:00. Start biegów poprzedzi rozgrzewka prowadzona przez profesjonalnych trenerów.

Jednak bieg to nie jedyna atrakcja czekająca na odwiedzających w tym dniu Zimne Doły. Dla swoich gości leśnicy przygotowali również dużą dawkę edukacji – przekazanej w interesujący i aktywny sposób.

Tematem przewodnim edukacji prowadzonej w czasie zimowej edycji Biegam, bo lubię Lasy będzie zrównoważona i wielofunkcyjna gospodarka leśna. W tym roku leśnicy szczególny nacisk postawią na drewno. Naturalny, w 100 proc. ekologiczny surowiec o ponad 30 tys. różnorodnych zastosowań, którego zasoby, dzięki prowadzonej przez leśników zrównoważonej gospodarce, stale rosną.

Przygotowana przez Nadleśnictwo Chojnów ekspozycja edukacyjna pozwoli w atrakcyjny sposób poznać drewno, jego właściwości
i zastosowania. Rozmawiając z leśnikami będzie się można dowiedzieć m.in., że drewno dostarczane jest społeczeństwu bez szkody dla istnienia lasów oraz ich różnorodności biologicznej, a odpowiednio przygotowane może stanowić doskonały, bezpieczny dla środowiska materiał opałowy.

Wizyta w lesie, szczególnie, gdy połączona jest z aktywnością fizyczną, niesie ze sobą wiele pożytków dla naszego zdrowia. Lasy są naturalnym filtrem oczyszczającym powietrze z pyłów i zanieczyszczeń, dodatkowo wzbogacają je w różnego rodzaju olejki eteryczne szczególnie korzystne dla naszych dróg oddechowych. Na uwagę zasługuje fakt, że w leśnym powietrzu jest 50-70 razy mniej zarazków oraz od 200 do 1000 razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia, niż w powietrzu miejskim.

Serdecznie zapraszamy po dużą dawkę czystego powietrza, endorfin i pozytywnej energii okraszone ciekawą wiedzą o lasach.

Wstęp wolny!