BiegamBoLubię LASY Jesienią

Przed nami ostatni bieg cyklu BiegamBoLubię LASY Jesienią, który odbędzie się 8 listopada. Przewidziane są również zawody dla dzieci SportGeneracja oraz marsz Nordic Walking.
19.07.2016

Przed nami ostatni bieg cyklu BiegamBoLubię LASY Jesienią, który odbędzie się 8 listopada. Przewidziane są również zawody dla dzieci SportGeneracja oraz marsz Nordic Walking.

W najbliższą niedzielę zostaną zsumowane wyniki z czterech edycji biegów organizowanych na terenie Nadleśnictwie Chojnów (okolice polany Zimne Doły). Oznacza to, że sklasyfikowani będą uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej trzech edycjach biegów.

Więcej na: www.biegambolubie-lasy.pl

BiegamBoLubię LASY to prawdziwe święto sportu, w którym warto uczestniczyć. To cykl czterech leśnych biegów w formule Grand Prix na terenie Nadleśnictwa Chojnów. Biegi na dystansie 5 lub 10 kilometrów odbywają się w czterech różnych porach roku - dzięki temu można pobiegać leśnymi ścieżkami zimą, wiosną, latem oraz już w najbliższy weekend, jesienią. Po każdym biegu uczestnicy otrzymują fragment medalu.

Udział w czterech biegach zagwarantuje zebranie wszystkich czterech części medalu ukazującego las w czterech porach roku. Uczestnikom biegu leśnicy zapewniają ciepły posiłek i wspólne ognisko.

Bieganie po lesie, to coś wspaniałego i potwierdzi to chyba każdy, kto miał okazję trenować w takich okolicznościach przyrody. Projekt BiegamBoLubię LASY powstał, by zachęcić do uprawiania sportu na terenach leśnych, by biegać po świeżym powietrzu i poznać nowe, nieodkryte dotąd zielone ścieżki. Kto do tej pory biegał tylko po asfaltowych ulicach miasta, dzięki akcji BBL Lasy może sprawdzić, co bardziej woli. Organizatorem biegów są Lasy Państwowe ze wsparciem Clubu BBL.