Zasłużone laury dla Lipinek!

Zielonogórskie Nadleśnictwo Lipinki zostało wyróżnione za realizowanie dwóch dużych projektów!
18.11.2019 | Ewelina Fabiańczyk, rzecznik prasowy RDLP w Zielonej Górze

Zielonogórskie Nadleśnictwo Lipinki zostało wyróżnione za realizowanie dwóch dużych projektów!

W trakcie V Lubuskiego Sejmiku Turystycznego, który odbył się 14 listopada w Zielonej Górze nadleśniczy Nadleśnictwa Lipinki odebrał najbardziej prestiżowe w turystyce wyróżnienie!

Odznaka honorowa „Za zasługi dla turystyki”, która jest nadawana przez resort sportu i turystyki, została przyznana Nadleśnictwu Lipinki za m.in. wybudowanie i udostępnienie do ruchu turystycznego ścieżki geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina oraz za zagospodarowanie turystyczne kompleksu „Zielony Las” wraz z remontem wieży widokowej i budową tras pieszo-rowerowych w powiecie żarskim.

Wyróżnienie to odnosi się także do całokształtu działalności leśników w tym obszarze, a także pracy na rzecz rozwoju polskiej turystyki, czego efektem jest również umacnianie współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie. 

Nadleśnictwo Lipinki od 2011 r. do 2018 r. przeznaczyło na inwestycje związane z turystyką ok. 3,5 mln zł.  W tym roku są realizowane inwestycje o wartości ok. 750 tys. zł, które obejmują między innymi dostosowanie duktów leśnych na szlaki pieszo-rowerowe w Zielonym Lesie oraz utworzenie kolejnych Miejsc Postojowych Pojazdów (tzw. MPP).

Nowy rok niesie również ze sobą kolejne wyzwania! Leśnicy planują kontynuacje działań w zakresie tworzenia szlaków pieszo-rowerowych oraz ewentualną rozbudowę trasy geoturystycznej „Dawna Kopalnia Babina”

Trasa ta przyciąga do regionu ludzi z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy. Tym bardziej, odznaczenie za działalność w skali całego kraju, a zwłaszcza w odniesieniu uznania za pracę na rzecz społeczeństwa, stanowi wspaniałe wyróżnienie.

Przypomnijmy, że nie tak dawno Nadleśnictwo Lipinki, za obiekt edukacyjny, jakim jest ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina”, otrzymało Nagrodę „Geologia 2017” za zajęcie I miejsca w kategorii „Popularyzacja geologii i geośrodowiska” w Konkursie Ministra Środowiska w 2017 r., a także w 2013 r. wyróżnienie „Perła Lubuskiej Turystyki”.

Leśnicy zapraszają do skorzystania z jesiennych spacerów wśród leśnych ostępów i poznawania pięknych zielonogórskich walorów przyrodniczych!